Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Kategorie: Oaza,Wydarzenia

6 grudnia w Płocku odbył się diecezjalny Dzień Wspólnoty związany ze świętem patronalnym – Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

Spotkanie rozpoczęło się obradami Diecezjalnej Diakonii Jedności, która koordynuje działalność Ruchu Światło-Życie na terenie diecezji płockiej. Ustalono, że w 2015 roku Oaza zorganizuje Diecezjalną Szkołę Animatora (styczeń), Dni Formacji Animatora (przełom stycznia i lutego) oraz sympozjum pod hasłem „Jeden Kościół” m.in. z udziałem bp. Grzegorza Rysia, przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa KEP.

Następnie w katedrze płockiej sprawowana była Msza Św. koncelebrowana, przewodniczył jej ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. W kazaniu zaznaczał, że każdy Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie jest zaproszeniem do tego, aby spojrzeć na Kościół jako na wspólnotę: „Jakaż to radość móc powiedzieć z całego serca: kocham Matkę moją święty Kościół”.

„Miłość do Kościoła, jest wyrazem miłości do Chrystusa. Kto jest zjednoczony Matką Chrystusa, z Maryją, ten pozostaje wierny Kościołowi i karmi się zdrową doktryną wiary. To ona jest Patronką Ruchu Światło-Życie od 11 czerwca 1973 roku, kiedy to kard. Karol Wojtyła dokonał w Krościenku zawierzenia ruchu Maryi” – przypominał ks. Ruciński.

W ramach Dnia Wspólnoty zorganizowano również agapę w Opactwie Pobenedyktyńskim oraz adwentowe czuwanie w katedrze pt. „Najważniejszy wybór” z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Łukasz Kubisiak. Poprzedziło ją świadectwo muzyka Frenchmana znanego z działalności w grupie Jamal. Opowiedział on o swoim nawróceniu sprzed 4 lat.

„Zawsze dziękuję Bogu za trzy rzeczy: spowiedź, Mszę św. oraz księży, którzy tę Mszę odprawiają – zapewniał muzyk. – Każdy ma w życiu wybór: albo oddać się Jezusowi, albo do końca życia pozostać neutralnym. Ja od czasu mojego nawrócenia chcę żyć i działać według boskiej skali” – zapewnił Frenchman.

W Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu-Światło Życie wzięli udział członkowie Oazy z całej diecezji, wraz z księżmi opiekującymi się poszczególnymi wspólnotami. Gościliśmy również kilkanaście osób z Domowego Kościoła.

Było wspaniale pod względem organizacji, atmosfery i ludzkiej życzliwości, o którą tak ciężko na co dzień – powiedziała jedna z uczestniczek Joanna Ziółkowska.

Czułam się jak na spotkaniu rodziny – dodaje Inga Gutkowska.

Dzień wspólnoty to długo wyczekiwany czas wśród oazowiczów, mieliśmy możliwość porozmawiania, wymiany przeżyć i doświadczeń, uśmiechy wymalowane na naszych twarzach dodały nam siły i radości, był to czas wspaniale wykorzystany – podsumowała animatorka Olga Przybysz.

Zdjęcia z Dnia Wspólnoty znajdziecie na fejsie Katedry Płockiej klikając tutaj

Diakonia Komunikowania Społecznego

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.