Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Dni Formacji Animatora 16-18 XII 2016

Kategorie: Kościół,Oaza,Wydarzenia

dsc_0767

W ostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia animatorzy Ruchu Światło-Życie naszej diecezji spotkali się w Domu Rekolekcyjnym Studnia, aby wspólnie przeżyć Dni Formacji Animatorów (Szkołę Animatora). Była to ponad 40-osobowa grupa składająca się z doświadczonych już Oazowiczów oraz osób, które w ostatnie wakacje przeżywały Oazę Nowego Życia drugiego stopnia.

W piątek po kolacji i Eucharystii swoją konferencję wygłosił Moderator Diecezjalny ks. Krzysztof Ruciński. Kilkadziesiąt minut poświęcone zagadnieniu „Animatora – człowieka doświadczonego w poszukiwaniu Boga” zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu. Kolejny dzień obfitował w kolejne warsztaty/konferencje prowadzone przez kilku prelegentów. Tym razem byli to animator Tomasz Racki, ks. Piotr Grzywaczewski oraz ks. Jarosław Mokrzanowski. Tomek przedstawił od strony teoretycznej i praktycznej, w jaki sposób należy przygotowywać i prowadzić spotkanie formacyjne w grupach dzielenia. Po krótkiej przerwie ks. Grzywaczewski przybliżył nam liturgię jako serce wspólnoty Kościoła. Po przerwie obiadowej popołudniową sesję rozpoczął ks. Mokrzanowski swoją prelekcją zatytułowaną „Współpraca w Kościele – duchowość apostolska”. Kolejnym punktem dnia była Msza Święta i po przerwie na kolację animatorzy wzięli udział w spotkaniu z Moderatorem Diecezjalnym. Niedzielę rozpoczęliśmy jutrznią, a po śniadaniu ks. Bartosz Szostak poprowadził wprowadzenie do namiotu spotkania. Po czasie poświęconym na medytację Słowa Bożego animatorzy udali się do kościoła parafii św. Józefa, gdzie wzięli udział w niedzielnej Eucharystii. Ostatnim punktem Dni Formacji Animatorów był obiad.

Niewątpliwie dla wszystkich uczestników pobytu w Studni był to wartościowy czas za sprawą konferencji poświęconych różnym zagadnieniom istotnym w posłudze animatora. Nie można pominąć faktu, że był to również czas modlitwy i skupienia. Poza tym wszystkim trzeba pamiętać też, że każdy wspólnie spędzony weekend przyczynia się do budowy wspólnoty w Ruchu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Dni Formacji.

Diakonia Komunikowania Społecznego

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.