Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Zakończyły się rekolekcje Ruchu Światło-Życie

Kategorie: Blog,Moderatorskie,Oaza,Ogólna,Uncategorized,Wydarzenia

Dziś  (2 sierpnia) zakończyły się letnie rekolekcje oazowe pod hasłem „Narodzić się na nowo”. W rekolekcjach zorganizowanych przez Diecezjalną Diakonię Jedności Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej wzięło udział 266 osób i jest to o 56 osób więcej niż w roku ubiegłym. W tegorocznych oazach wzięły udział dzieci (9-12 lat) i młodzież (13 – 19 lat). Rekolekcje prowadziło 10 księży, których wspierało 6 diakonów, 7 kleryków i 20 animatorów. Pragnę podziękować wszystkim księżom prowadzącym w tym roku oazy, a w szczególny sposób: ks. Jackowi Wichrowskiemu, ks. Andrzejowi Rutkowskiemu ks. Bartoszowi Szostakowi, ks. Marcinowi Kędzia, ks. Markowi Piątkiewiczowi, ks. Marcinowi Durzyńskiemu, ks. Piotrowi Muzyczyszynowi, ks. Łukaszowi Arczyńskiemu i ks. Marcinowi Niesłuchowskiemu. Ze szczerego serca dziękuję diakonom i klerykom naszego seminarium, oraz wszystkim animatorom angażującym się w tym roku w diakonię rekolekcyjną.
W tym roku najwięcej oazowiczów przyjechało z parafii: Baboszewo Staroźreby, Lubowidz i Ciechanów (Matki Bożej Fatimskiej).
Po raz drugi nasza diecezja zorganizowała Oazę Ewangelizacyjną (OE), której zadaniem jest wprowadzenie uczestników w duchowość i charyzmat Ruchu Światło-Życie. W Oazie Ewangelizacyjnej wzięło udział 55 osób w wieku 16 – 18 lat. Oazę prowadził ks. Krzysztof Ruciński – Moderator diecezjalny i ks. Marcin Durzyński. Po tych rekolekcjach, Wiktoria z Serocka napisała: „Oaza Ewangelizacyjna to było doświadczenie, którego właśnie potrzebowałam. Dużo czasu na przemyślenie ważnych spraw, możliwość głębszego poznania Boga, ale także i samej siebie. Spotkałam mnóstwo wspaniałych osób, których długo nie zapomnę i z którymi, mam nadzieję, jeszcze się zobaczę. Przez te dziesięć dni odczułam autentyczną miłość Jezusa do mnie, miłość, która uskrzydla i dodaje dużo nowej siły do działania. Oby Bóg pozwolił mi zachować tę Moc jak najdłużej i przekazywać ją innym”.
Jestem bardzo zadowolony z tegorocznych rekolekcji oazowych. W tym roku mieliśmy wyjątkowo piękną pogodę, więc to dodatkowo sprzyjało dobrej atmosferze. Dzieci modliły się i odpoczywały na Mazurach, w Hartowcu; młodzież przeżywała swoje rekolekcje w naszych pięknych Tatrach (Murzasichle i Gliczarów Górny). W planie dnia znajdowała się modlitwa poranna, katecheza, Namiot Spotkania, Eucharystia, spotkania w grupie, wieczory pogodne i wieczorna szkoła modlitwy. Młodzież z naszej diecezji ma wielkie pragnienia Boga i zdrowej, czyli pozbawionej cudactw duchowości. Ich osobista modlitwa, zdolność do refleksji, dojrzałe rozmowy i spowiedzi były dla mnie dowodem na działanie łaski Bożej i wielką radością.
7 września w płockiej farze spotykamy na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty pod przewodnictwem bp Piotra Libery. I bezpośrednio po Dniu Wspólnoty, z wielkim zapałem i nadzieją zaczynamy roczną formację. W tym roku mamy dużo dobrych pomysłów, wierzymy, że Pan Bóg nam pobłogosławi i będzie działo się dużo dobra.

 

One Response to "Zakończyły się rekolekcje Ruchu Światło-Życie"

  1. Karolina Napisał 08/12/2013 o 18:47

    Dziękuje za odwagę i otwartość podczas grupek dzielenia, dziękuje także za danie mi szansy bycia po raz pierwszy animatorem na oazie wakacyjnej. Czego doświadczyłam na tej oazie? Dostałam dar przebaczenia: potrafiłam przebaczyć na oazie pewnej osobie, potrafiłam jej napisać sms-a wybaczam… 🙂 Chwała Panu za to… 🙂

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.