Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Letnie turnusy i wymagania wiekowe w 2015

Kategorie: Kościół,Oaza,Ogólna,Wydarzenia

Piękna pogoda za oknem zaczyna nam przypominać o tym, że powoli zbliżają się wakacje. A jeśli wakacje to dla wielu osób czas letnich rekolekcji oazowych w naszych pięknych Tatrach. Wszystkim zainteresowanym i tym, którzy rozważają, co robić w tegoroczne wakacje, przedstawiam propozycję letnich turnusów. Serdecznie zapraszamy. Karty zgłoszeniowe i wszelkie szczegóły pojawią się na stronie pod koniec kwietnia.

Pierwszy turnus OŻK: 27 czerwca (dzień wyjazdu z domu) – 13 lipca (dzień wyjazd z rekolekcji)

Drugi turnus OŻK: 14 (dzień wyjazdu z domu) – 30 lipca (dzień wyjazdu z rekolekcji).

Wymagania wiekowe do oazy wakacyjnej:

Po IV i po V klasie szkoły podstawowej – wyjazd na ODB II stopnia

Po VI klasie szkoły podstawowej – wyjazd na OND I stopnia

Po I klasie gimnazjum – wyjazd na OND II stopnia

Po II klasie gimnazjum – wyjazd na OND III stopnia

Bardzo prawdopodobne, że OND będę łączone, ale wszystko zależy od ilości zgłoszeń.

Po III klasie gimnazjum i wzwyż (I, II i III klasa szkoły średniej) – wyjazd na ONŻ I stopnia. Osoby, które były w tamtym roku na ONŻ I stopnia w Gliczarowie Górnym, a w tym roku są po I, II lub III klasie gimnazjum, jeszcze raz jadą na pierwszy stopień. W Oazie nie chodzi o zaliczanie stopni, ale pewną ludzką i duchową dojrzałość, by w przyszłość móc wziąć odpowiedzialność za ludzi, dla których Wy będziecie Animatorami.

Po ONŻ I i rocznej formacji w parafii – wyjazd na ONŻ II stopnia

Po ONŻ II i co najmniej rocznej formacji w grupie – wyjazd na ONŻ III stopnia

Sprawy indywidualne będzie rozstrzygał Moderator diecezjalny.

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.