Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

„Nasze oczekiwanie na Ciebie, Panie, nie ustanie. Usłysz nasze wołanie. Idziemy Tobie na spotkanie”

Kategorie: Blog,Kościół,Moderatorskie,Ogólna,Świat

 

W ten weekend, 7 czerwca odbyło się 18. Spotkanie Młodych Lednica 2000. Na pola lednickie do Wielkopolski przyjechało ponad 60 tys. ludzi. Młodzież zebrała się, aby wysłuchać przesłania papieża Franciszka i słów nowego Prymasa Polski – abpa Wojciecha Polaka. Razem świętowaliśmy 18-stkę. Tak, ja też postanowiłam się tam wybrać i absolutnie nie żałuję! Było naprawdę warto i jestem pewna, że jeszcze wiele razy zagoszczę pod słynną „rybą”. Niesamowita atmosfera, śpiew i taniec na chwałę Bożą. Tegorocznymi symbolami spotkania były: Lednicki Dowód Osobisty Symbol ten ma oznaczać dojrzałość i wejście w etap samodzielności oraz wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i podejmowane w nim decyzje. Pierścień Synostwa Pierścień z napisem „W Tobie mam upodobanie”, który symbolizuje Synostwo Boże – naszą przynależność do Boga Ojca. Przyjmując ten dar, bierzemy na siebie odpowiedzialność za przekazane nam dziedzictwo. Banknot Wdzięczności Banknot Wdzięczności to nasza odpowiedź na dary, które otrzymaliśmy od naszych rodziców i wychowawców. Ofiarowując go naszym opiekunom, wyrażamy wdzięczność za ich poświęcenie, miłość, cierpliwość i opiekę. Zapraszam Cię na Lednicę już za rok 6 czerwca 2015 roku! Nie może Cię tam zabraknąć. Olga Przybysz

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.