Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

OM 23-25.03 – relacja

Kategorie: Oaza

„Panie, naucz nas się modlić!” – wybrzmiało piątkowego wieczoru w Studni, kiedy to rozpoczęliśmy wielkopostną Oazę Modlitwy. Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży pod wodzą ks. Krzysztofa Rucińskiego, zebrała się w ostatni weekend marca, aby w klimacie modlitwy przygotować się do przeżycia czasu Paschalnego. Zarówno Droga Krzyżowa, liczne medytacje i adoracje, jak również codzienne Eucharystie stworzyły do tego niezastąpioną przestrzeń. Pięknym momentem spotkania z Bogiem był także sakrament pokuty.


Z pewnością zostaną we mnie słowa Matki Teresy, która na pytanie, jak udaje jej się znaleźć czas na modlitwę mimo tylu obowiązków, odpowiedziała, że najpierw ma w planie dnia spotkanie z Bogiem, dopiero potem oddaje się innym zajęciom – mówi Kuba.

Najbardziej uderzyły mnie słowa ks. Moderatora – aby nie mówić o modlitwie teoretycznie, ale ją praktykować, bo jeśli chce się naśladować Jezusa, trzeba Go kochać, a żeby Go kochać, trzeba Go poznawać – dodaje Ola.

Nasze doświadczenie żywego Boga dopełniliśmy spotkaniem z żywym Kościołem, zwieńczając nasze rekolekcje udziałem w obchodach Niedzieli Palmowej w płockiej Stanisławówce.
Bogu niech będą dzięki za ten niesamowity czas!

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.