Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

OM w Popowie – relacja

Kategorie: Ogólna,Wydarzenia

10985

„Słowo miłosierdzie pochodzi od łacińskiego miserum cor, oznaczającego zasmucone serce. Miłosierdzie jest zatem współczującym zrozumieniem cudzego nieszczęścia”.

W dniach 7-9 października w Popowie odbyła się Oaza Modlitwy dla młodzieży z I i II gimnazjum. Wzięło w niej udział około 30 osób; dla kilku z nich było to pierwsze zetknięcie z Ruchem Światło-Życie, dla pozostałych okazja, by ponownie doświadczyć siły wspólnoty i przeżyć ten czas razem z Bogiem. Rekolekcje prowadzili ks. Marek Piątkiewicz i ks. Marcin Kędzia, wspomagali ich ks. Diakon oraz trójka animatorów. Ich hasłem przewodnim były słowa: „Z Maryją czyńmy miłosierdzie!”. Uczestnicy mieli okazję zagłębić się raz jeszcze w treści związane z dobiegającym powoli końca Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, rozważyć je w kontekście własnego życia (przedstawiając je w formie krótkich scenek i podczas spotkań w grupach) i próbować wcielać je w czyn za przykładem Matki Bożej. Ponadto wielu z nich skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania, ale w harmonogramie znalazł się czas na integrację i zabawę.

„Oaza jest bardzo ważną częścią mojego życia. To przestrzeń w której czuję się rozumiana i w jakiś sposób potrzebna. Z każdym OMem coraz bardziej przekonuję się, że właśnie tam jest moje miejsce. Wśród tych wspaniałych ludzi i tak blisko Boga. Najbardziej odczułam to podczas adoracji, która zawsze jest dla mnie wyjątkowo wielkim przeżyciem, pięknym osobistym spotkaniem z Panem. Podczas tej ostatniej zostaliśmy poproszeni o napisanie na kartkach uczynku miłosierdzia, który właśnie w tym momencie jest dla nas bardzo ważny i o wrzucenie karteczki do pojemnika po czym wylosowaniu z niego innej. Po przeczytaniu wyciągniętej kartki zobaczyłam, jak czasem proste rzeczy mogą sprawić drugiej osobie radość, jak czasem niewiele trzeba aby ktoś poczuł się wyjątkowo. Kiedy przeczytałam treść kartki, poczułam jakby obowiązek większego skupienia się na ludziach i ich (nawet tych najprostszych) potrzebach. Czasem zwykły uśmiech, modlitwa i zrozumienie jest tym co jest najbardziej potrzebne drugiej osobie. I właśnie to chciałabym wynieść i zachować po tym OMie – to, że miłosierdzie to nie żaden nieosiągalny statek kosmiczny latający nad naszą głową, to te małe gesty które możemy robić każdego dnia”.

Uczestniczka Anita

„Podczas tych rekolekcji największym pozytywnym (negatywnych w zasadzie nie doświadczyłem) zaskoczeniem okazała się dla mnie dojrzałość prezentowana przez uczestników; temat rekolekcji nie należał wcale do najłatwiejszych, lecz potraktowali go oni poważnie i sam nierzadko zdumiony przyznawałem rację ich interpretacjom. Wyjeżdżałem z tej Oazy Modlitwy bardzo podbudowany, z bardzo konkretnymi postanowieniami i spokojem w sercu”.

Animator Bartłomiej

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.