Wydarzenie za:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

PACYFKA – ZNAK POKOJU CZY ZNAK SZATANA?

Kategorie: Blog,Kościół,Oaza,Ogólna

Dziś o znanym wszystkim symbolu , który ma ciekawą historię. Serfując w Internecie, natknęłam się na ciekawy artykuł, który z pewnością rozwieje nasze wątpliwości co do tego znaku. Pan Mateusz Ośko wyjaśnia czym jest „pacyfka”, jaka jest geneza tego znaku graficznego oraz czy noszenie go jest złem, grzechem.

„PACYFKA – ZNAK POKOJU CZY SZATANA?
Ostatnimi czasy popularny stał się symbol o nazwie „pacyfka”. Chętnie nosicie ją na koszulkach, kolczykach, naszyjnikach, czy też używacie w formie breloka do kluczy. Jednak co oznacza ten znak? Czy nosząc go, nie obrażacie tym samym Pana Boga?

Wielu ludziom symbol ten kojarzy się z pokojem. W tym znaczeniu został on użyty po raz pierwszy w 1958 roku i od tego czasu używano go, głosząc „Make love, not war” (Czyń miłość, nie wojnę). Za twórcę pacyfki uważa się brytyjskiego filozofa Bertranda Russela. Zaprojektował ją tak, że widzimy litery alfabetu semaforowego N i D nałożone na siebie, co ma oznaczać Nuclear Disarmament (rozbrojenie nuklearne). Litery te dodatkowo są otoczone okręgiem symbolizującym naszą planetę. Logo szybko zyskało popularność zwłaszcza wśród tzw. hipisów, którzy przyjęli pacyfkę jako swój znak rozpoznawczy. Byli oni nazywani dziećmi ziemi, zachowywali się niekonwencjonalnie, żyli zgodnie z naturą, krytykowali „wyścig szczurów” i własność prywatną. Twierdzili, że ziemia jest wystarczająco duża dla wszystkich i niepotrzebne są wojny o terytoria. Głosili pokój, więc pacyfka idealnie pasowała do ich poglądów. Na podstawie tych informacji nasuwa się myśl, że pacyfka jest bardzo pozytywnym znakiem, używanym głównie przez młodych ludzi pragnących pokoju na świecie. Dlaczego więc miałby nie podobać się Bogu? Odpowiem – istnieje też druga strona medalu.niebezpieczne_znaki

Znak ten występował znacznie wcześniej niż w roku 1958. Używany był już w średniowieczu, a niektórzy twierdzą, że nawet w starożytności. Funkcjonował wtedy pod nazwą „Krzyż Nerona” (św. Piotr został ukrzyżowany na odwróconym krzyżu w Rzymie za czasów Nerona) i był znakiem satanistycznym, a więc takim, którym posługiwali się ludzie służący szatanowi. Nawet współcześnie, w czasie czarnych mszy, z tyłu ołtarzy, widnieje właśnie ten symbol. Według satanistów, znak ten wcale nie oznacza liter ND (wtedy alfabet semaforowy przecież w ogóle nie istniał), ale odwrócony, wbity w ziemię i połamany krzyż, zwiastujący ostateczny upadek chrześcijaństwa i Jezusa. Inni mówią, że pacyfka używana była też przez czarnoksiężników. Nazywana była przez nich „stopą kruka” lub „stopą czarownicy” i często używano jej podczas czarów. Inną interpretację podaje średniowieczne pismo runiczne – znak z ramionami w górze oznaczał człowieka. Ramiona w dół, jak w pacyfce, oznaczają więc coś przeciwnego – zaprzeczenie człowieka, jego upadek. Takich wersji jest kilka, ale z każdej wynika jasno, że noszenia „krzyża Nerona” należy unikać za wszelką cenę, oznacza on bowiem zwycięstwo szatana nad Bogiem i oddanie się wysłannikom piekła.

Chrześcijanin, znając historię pacyfki, ma nie lada dylemat. Zwłaszcza jeżeli już posiada jakieś ubrania na których widnieje ten symbol – wyrzucić czy zostawić? Cóż, niektórzy mówią, że szatan celowo podsunął w 1958 roku brytyjskim aktywistom swój znak, aby rozprzestrzenić „krzyż Nerona” na cały świat. Inni twierdzą, że to zbieg okoliczności, a pacyfka współcześnie oznacza wyłącznie pokój. Jak do tego znaku powinniśmy się odnosić? Moim zdaniem należy szanować to, w jakiej wierze inni go używają, samemu jednak zaprzestać noszenia tego symbolu. Jeżeli naprawdę chcemy pokazać światu jak bardzo miłujemy pokój, co jest przecież rzeczą bardzo chwalebną, to zamiast pacyfki wykorzystajmy znak krzyża – przecież prawdziwy pokój jest w Bogu i również w ten sposób można interpretować symbol wszystkich chrześcijan.”

Podsumowując: symbol, kojarzący się większości ludzi z pokojem i dobrem, okazuje się symbolem kultu szatana… SPRAWDZAJMY ZNACZENIE SYMBOLI, KTÓRE NOSIMY!

Olga Przybysz

Komentarze

comments

Dodał: ks.Krzysztof

15 Responses to "PACYFKA – ZNAK POKOJU CZY ZNAK SZATANA?"

  1. Rafał Napisał 04/02/2017 o 23:14

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że obrażamy ( mniej lub bardziej świadomie) Boga, który nas stworzył, a przecież PAN JEZUS odkupił na drzewie krzyża wlasną KRWIĄ nasze grzechy żebyśmy mogli żyć! A my co, czy jesteśmy tego świadomi, czy pogrążamy się sami w bagnie grzechu. Mamy wolność wyboru i możemy wybrać dobro lub zło, wieczne życie lub nikończące się męczarnie śmierci, a sądzę, że każdy z nas pragnie miłości i szczęścia, ale jedyną prawdziwą miłością jest tylko BÓG. Pozdrawiam was wszystkich i życzę właściwych wyborów.

  2. Rafal Napisał 17/02/2017 o 21:06

    Swastyka znak starogermański, wy chyba jesteście chorzy psychicznie, po pierwsze nie ma czegoś takiego starożytny germanizm po drugie swastyka jest słowiańska jak również jest to znak znany na całym świecie jako znak słońca w Indiach używany od kilu tys lat. Siejecie propagandę, wstyd, absolutny brak podstawowej wiedzy.

Dodaj komentarz