Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Oaza Modlitwy o spowiedzi – relacja

Kategorie: Moderatorskie,Oaza,Wydarzenia

11088396_967310296615182_2972136919830619626_n

W dniach 27 – 29 marca w płockiej Studni młodzież z Ruchu Światło-Życie odprawiła swoje rekolekcje – Oazę Modlitwy, którą prowadził ks. Krzysztof Ruciński – moderator diecezjalny wraz z diakonią Animatorów. Temat OM-u brzmiał: „O potrzebie i praktyce spowiedzi”. W rekolekcjach wzięły udział 62 osoby.

Biblijną sceną dla naszego spotkania była Ewangelia o Miłosiernych Ojcu (Łk 15, 11 – 32). W piątek młodzież została wprowadzona w tematykę rekolekcji i modliła się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W sobotę po modlitwach porannych i śniadaniu weszliśmy w blok konferencyjny. Młodzież wysłuchała czterech tematycznych konferencji: 1. Wiara, nadzieja, miłość i grzech, 2. Rachunek sumienia drogą rozwoju duchowego, 3. Sakrament spowiedzi i jego znaczenie w życiu ludzkim i duchowym oraz 4. Trudności i błędy w przeżywaniu sakramentu pojednania. Wieczorem, młodzi rekolektanci wzięli udział w nabożeństwie pokutnym zakończonym spowiedzią, którą sprawowało pięciu kapłanów. Na naszym OM-ie nie zabrakło Adoracji Najświętszego Sakramentu, namiotu spotkania i dzielenia się w grupach. Był to wyjątkowy czas, ponieważ wszyscy skorzystali z sakramentu spowiedzi i mogli w pełni uczestniczyć w Mszy św., która dla Oazowicza jest fundamentem życia duchowego. W niedzielę młodzież zaśpiewała Gorzkie Żale, uczestniczyła w konferencji o regularności spowiedzi i stałym spowiedniku. Po konferencji była Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wolność, spotkanie w grupach i wspólne podsumowanie OM-u. No i oczywiście obiad. Po obiedzie, wybraliśmy się na obchody Niedzieli Palmowej, najpierw do parafii św. Jadwigi, a potem na Orlen Arenę.

„Temat spowiedzi ma szczególne znaczenie w czasie, jakim jest Wielki Post. Przyjrzeliśmy się więc grzechowi i historii własnych grzechów. Mogliśmy bardzo dokładnie przygotować się do sakramentu pojednania, a także rozpatrzyć pojęcia wolności i prawdy w kontekście tematyki rekolekcji” – powiedziała Natalia Rajchel.

Z kolei Tomek Racki dodał: „Ogromnym plusem tej Oazy Modlitwy był temat – spowiedź, jak podkreślali wszyscy uczestnicy, jest ważny, jednak często traktowany po macoszemu w Kościele. Chyba każdy, kto wziął udział w OM-ie, odkrył po raz pierwszy lub wtóry ogromną wartość tego sakramentu. Nie brakowało też stałych, za to niezwykle istotnych punktów rekolekcji – Eucharystii, Adoracji, namiotu spotkania i spotkania w grupach. Będąc we wspólnocie, doświadczyliśmy indywidualnego spotkania z Chrystusem”.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Animatorom za ich posługę na tej Oazie Modlitwy. Dziękuję: Dominice Rogowskiej, Małgosi Dąbrowskiej, Dominice Kurek, Pawłowi Ratkowskiemu, Tomkowi Rackiemu, Natalii Rajchel, Darii Rajchel i klerykowi Piotrowi Pieczewskiemu. Dziękuję księżom, którzy służyli nam w konfesjonale: ks. Michałowi Fordubińskiemu, ks. Jarosławowi Mokrzanowskiemu, ks. Michałowi Piekarskiemu i ks. Bartoszowi Szostakowi – również za konferencję o rachunku sumienia.

Bogu niech będą dzięki za ten czas rekolekcji.

Moderator diecezjalny ks. Krzysztof Ruciński

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.