Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Podsumowanie listopada 2017

Kategorie: Oaza,Podsumowanie miesiąca

Listopad – większości z nas miesiąc ten kojarzy się źle; robi się coraz ciemniej, coraz zimniej, coraz bliżej do zimy. Płocka Oaza nie daje się jednak jesiennej słocie i działa prężnie na wielu płaszczyznach. Zapraszamy na podsumowanie tego miesiąca i na krótkie wprowadzenie tego, co będzie działo się w grudniu.

 

Co za nami?

 

W dniach 10-12 listopada w Płocku odbyła się Oaza Modlitwy prowadzona przez ks. Jacka Wichorowskiego i ks. Tomasza Kolczyńskiego, w której wzięło udział ponad 70 osób, a której mottem były słowa „Wy jesteście solą ziemi!”.

Relację z niej znajdziecie tu, zdjęcia zaś tu (część I) i tu (część II)

Ponadto w weekend 24-26 listopada także w Płocku miała miejsce Szkoła Animatora prowadzona przez ojców dominikanów, o. Tomasza Gaja i o. Łukasza Kubiaka OP. Relację z niej możecie przeczytać w tym miejscu. Cieszymy się, że wzięło w niej udział kilkanaście osób po Oazie Nowego Życia II stopnia, które chcą kontynuować swoją działalność w Ruchu Światło-Życie jako animatorzy.

Aktywnie w sieci działają Diakonia Modlitwy oraz Diakonia Komunikowania Społecznego. Na naszym facebookowym fanpejdżu co poniedziałek, środę, piątek i poniedziałek pojawiają się rozważania do Ewangelii na dany dzień. Ponadto dwa razy w tygodniu nasi blogerzy publikują swoje wpisy. Jeżeli któryś z nich wam umknął, zebraliśmy je tutaj, byście mogli do nich na spokojnie wrócić.

Zazdrośni aniołowie (Michał Godlewski)
Odrobina (nie)szczerości (Monika Tarnowska)
Zejdź z huśtawki! (Joanna Żochowska)
Prawo do modlitwy (dk. Krzysztof Stawicki)
LOVE IS IN THE AIR? No właśnie jakoś… niekoniecznie (Anna Kopczyńska)
Krótko o szacunku i racji (Tomasz Racki)

Zachęcamy do lektury i do aktywnego śledzenia kolejnych wpisów!

 

Co przed nami?

 

Przede wszystkim obchody Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, naszego święta patronalnego, które odbędą się w piątek 8 grudnia w domu rekolekcyjnym Studnia w Płocku, ul. Górna 1a. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na FB. Zapraszamy do wzięcia udziału – stańmy wszyscy razem jako wspólnota przed Panem i zawierzmy Jego Niepokalanej Matce nasz ruch, aby wzrastał i przynosił obfite owoce wiary.

Zbliża się też coraz to większymi krokami nasz Oazowy Bal Karnawałowy. Pozostało jeszcze trochę wolnych miejsc. Jeżeli chcesz ciekawie i w dobrym towarzystwie spędzić wieczór, pobawić się, być może zintegrować – koniecznie się zapisz i przybywaj! Informacje dotyczące daty i zapisów znajdziesz tutaj.

 

* * *

Zaczyna się Adwent, czas oczekiwania na przyjście pana Jezusa na ziemię. Życzymy wam, abyście przeżyli dobrze ten czas, przygotowali się w pokoju i radości na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a wasza codzienność pełna była Bożej łaski i błogosławieństwa. Pamiętajcie o nas w swoich modlitwach, my pamiętamy o was w naszych. Z Panem Bogiem!

 

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.