Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Podsumowanie Marca 2018

Kategorie: Oaza,Podsumowanie miesiąca,Wydarzenia

Alleluja! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

Zapraszamy do krótkiego przeglądu wydarzeń, które miały miejsce w poprzednim miesiącu – bardzo aktywnym i pełnym rozmaitych inicjatyw z naszej strony!

 

* * *

W dniach 23-25 marca w Płockiej Studni oazowicze z naszej diecezji przeżywali Oazę Modlitwy pod hasłem „Panie, naucz nas się modlić!”. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Ruciński, moderator diecezjalny naszego Ruchu.

Relację z niej znajdziecie tutaj.

Natomiast galerię tu.

Zakończenie OM-u zbiegło się z Diecezjalnym Dniem Młodzieży obchodzonym w naszej diecezji od paru lat w Niedzielę Palmową. Wielu uczestników Oazy Modlitwy po jej zakończeniu wzięło udział w uroczystościach, którym przewodniczył bp. Piotr Libera.

Warto wspomnieć, że m.in. w następstwie tego spotkania ksiądz biskup podjął decyzję o zwołaniu II Synodu Młodych Diecezji Płockiej, a także rozpoczęła się peregrynacja relikwii Św. Stanisława Kostki.

Tydzień później osoby po ONŻ II uczestniczyły w Triduum Paschalnym w formie rekolekcji – swego rodzaju pomoście pomiędzy ONŻ II i ONŻ III nazywanym szczytem formacji w Ruchu Światło-Życie. W tym roku odbyło się ono w Płocku, w parafii Św. Bartłomieja. Był to bardzo owocny czas, mamy szczerą nadzieję, że dzięki niemu nasi oazowicze lepiej przygotują się do przeżycia trzeciego stopnia Oazy Nowego Życia i przyszłej posługi animatorskiej.

Działała także nasza Diakonia Komunikowania Społecznego – nasi blogerzy opublikowali cztery nowe teksty (w tym jeden z nowej serii, w której przedstawiamy postacie świętych i błogosławionych, którzy stanowią dla nas wzór). Jeżeli umknęły wam one, znajdziecie je zalinkowane poniżej:

Szlachetne substytuty Boga (Bartłomiej Witeszczak)

Jeden cud Dziewicy Orleańskiej (Michał Godlewski)

Papież na H (dk. Krzysztof Stawicki)

O wdzięczności słów kilka (Joanna Żochowska)

* * *

Na koniec chcielibyśmy jeszcze zaprosić wszystkie osoby po drugim stopniu na Diecezjalną Szkołę Animatora. Szczegółowe informacje znajdziecie w tym miejscu.

Prosimy Was także o modlitwę za naszych diakonów, którzy za mniej niż 100 dni przyjmą święcenia prezbiteratu.

Trwajcie w radości zmartwychwstania, niech Chrystus, który powstał z martwych, pokruszył i zniweczył śmierć oraz potargał pęta grzechu, Wam błogosławi i wspiera w drodze do świętości! Alleluja!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.