Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Podsumowanie OMu 2-4.11

Kategorie: Oaza

Eucharystia – Największy skarb Kościoła

Wiele razy słyszałam od osób trzecich, że Msza Święta ich nudzi, że jej nie rozumieją, że nic ciekawego się na Niej nie dzieje, więc, po co w Niej uczestniczyć? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy Oazy Modlitwy, która odbyła się w dniach 2-4 listopada, w Domu Rekolekcyjnym Studnia.

Już sam tytuł OMu, Eucharystia – „Największy skarb Kościoła”, prowadzonego przez Ks. Wojtka Kruszewskiego, mógłby być wystarczającą odpowiedzią na powyższe pytania. 40 uczestników i 7 animatorów podczas Eucharystii, wieczornego Nabożeństwa i prowadzonych namiotów spotkania, zgłębiało tajemnicę Skarbu. Czym on dla nas jest? Jak powinniśmy Go traktować? Co dajemy w zamian?

W sobotę uczestnicy pod opieką animatorów wzięli udział w grze terenowej po jednym z płockich osiedli. Meta gry znajdowała się na cmentarzu wojskowym przy ul. Norbertańskiej. Tam wspólnie z dk. Bogdanem Kołodziejskim, któremu należą się tu podziękowania za bardzo ciekawą trasę i sprytnie ukryte zagadki :), pomodliliśmy się za dusze zmarłych bohaterów. Wieczorem podczas Nabożeństwa mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty, który pomógł nam rozpalić w sobie jeszcze większą miłość do Boga i bliźniego.

Te trzy dni były pełne radości i uśmiechu, a co najważniejsze, pełne Pana Boga :). Mamy nadzieję, że każdy z nas „podładował” swoje baterie i z podniesioną głową i nowym zapałem będzie głosić Ewangelię. Pamiętajmy, że nie powinniśmy tylko brać, ale również dawać albowiem to z dawania przychodzą najpiękniejsze owoce!

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.