Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Podsumowanie października

Kategorie: Oaza,Ogólna,Podsumowanie miesiąca

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Październik obfitował w różnorakie wydarzenia i inicjatywy w życiu Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Zapraszamy do krótkiego przeglądu, tego, co działo się w tym miesiącu.

 

* * *

Zaczniemy właściwie od końca, bo w ostatnią sobotę miesiąca, 27 października w parafii w Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty, któremu przyświecało hasło „Zobaczyć drogę. Powołanie, moja codzienność”. Oaza Młodzieżowa wraz z Domowym Kościołem rozważała te słowa, uczestnicząc przede wszystkim we Mszy Świętej, ale także wysłuchując świadectw, konferencji, przeżywając namiot spotkania i agapę. Galerię zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

Dużo działo się też w sieci. Ruszył nasz blog oazowy, na którym nowe teksty pojawiają się w każdy czwartek. Jeżeli któryś z nich umknął wam, oto one:

„Rusz się i kochaj, przecież Cię na to stać” (Anna Kopczyńska)

„O Bogu podnoszącym z kolan” (Bartłomiej Witeszczak)

„Nie-warto” (Monika Tarnowska)

Ponadto zespół „Solo Dios Basta”, w skład którego wchodzą także członkowie naszego Ruchu wydał płytę pt. „Bóg sam wystarczy”. Singla promującego płytę możecie posłuchać w tym miejscu, serdecznie polecamy!

Warto wspomnieć także, że na naszym fejsbukowym fanpejdżu ruszył kącik muzyczny. W każdy wtorek będziemy proponować wam spotkanie z twórczością interesujących artystów wykonujących muzykę religijną. Zapraszamy gorąco, do usłyszenia!

Zakończył się Synod Biskupów o młodzieży. Podsumowała go krótko Ania Michalak i polecamy jej tekst oraz dołączamy się do prośby o modlitwę za owoce tego czasu, także o wsparcie duchowe dla naszej diecezjalnej wspólnoty.

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.