Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Podsumowanie wakacyjnych rekolekcji 2019

Kategorie: Oaza,Uncategorized

Drodzy!

Minęły kolejne wakacje, a wraz z nimi minął i czas naszych rekolekcji oazowych. Dla każdego z nas był to czas wyjątkowy, mamy także nadzieję, że i owocny. Podsumujmy tegoroczne wakacje, podając najpierw trochę statystyk, a potem zapoznając się ze świadectwami uczestników, którzy chcieli podzielić się z Wami swoimi wrażeniami. Z racji, iż świadectw jest dosyć dużo, nasze podsumowanie podzielimy na dwie części, dlatego spodziewajcie się wkrótce kolejnej dawki wspomnień!

W tym roku odbyło się pięć Oaz rekolekcyjnych dla młodzieży: Oaza Dzieci BożychOaza Nowej Drogi IIIOaza Nowego Życia 0Oaza Nowego Życia I oraz Oaza Nowego Życia II. W oazach wzięło udział 128 uczestników, 31 animatorów, 2 kleryków oraz 9 księży. Wszystkie Oazy odbyły się w polskich Tatrach, w Gliczarowie Górnym.

Zaczynając od stopni najmłodszych do najstarszych, dowiedzmy się teraz bardziej szczegółowo, co działo się na poszczególnych Oazach…

Ostatnio byłam na mojej drugiej oazie ODB. Bardzo mi się podobało ale najbardziej podobali mi się nowi ludzie których tam poznałam. Zmieniłam też swój stosunek do Mszy świętej ponieważ stała się dla mnie czymś ważnym, Msze zawsze były dla mnie nudne a na oazie zaczęłam się zastanawiać o co chodzi i stało się to dla mnie czymś ważnym. Teraz z chęcią chodzę do kościoła bo jest to wielka przygoda z Panem Jezusem.

Zuzia, ODB

Gdy przyjechałem na moją pierwszą Oazę (2018) byłem katolikiem i chodziłem na Mszę Świętą w święta nakazane albo w inne dni gdy miałem ochotę. Po pojechaniu na pierwszą Oazę poznałem niesamowitych i wartościowych ludzi oraz zainteresowałem się budową Mszy Świętej. Po rekolekcjach już wiedziałem, że jeśli nic mi tego nie zabierze to za rok też pojadę. Podczas tamtej Oazy bardzo mało czułem obecność Boga, ale udało mi się zawiązać wspólnotę. Rok później (2019) pojechałem na Oazę z tymi samymi ludźmi co na oazie rok temu i tymi, których poznałem na OM’ie w listopadzie 2018. Na tej Oazie starałem się jak najbardziej ofiarować Bogu w modlitwie. I myślę, że to wyszło, zobaczyłem Boga w Najświętszym Sakramencie, w innych ludziach i w sobie. Odkryłem też w Bogu, że jest moim tatą i wiem, że za wszelką cenę On chce mnie chronić. Chwała Panu!

Uczestnik OND III

Na Oazę trafiłam można powiedzieć, że przypadkiem, lecz nie do końca. Od pewnego czasu byłam bardzo zmęczona życiem. Świadomość, że mogę nie mieć w przyszłości dzieci, ponieważ jestem chora, jeszcze bardziej mnie dobijała. Uważam, że wtedy miałam największy kryzys swojej wiary, ale prosiłam Boga, żeby nasz kontakt się polepszył. Tamtego dni, kiedy poszłam na pierwsze spotkanie w grupie parafialnej, najpierw spotkałam się z przyjaciółką i jakimś cudem znalazłam na spotkaniu. Spodobało mi się i najważniejsze, że w ten sposób odkryłam, że Bóg przemówił do mnie w ten sposób. Moja animatorka zaproponowała, żebym pojechała na Oazę Wakacyjną. Stwierdziłam, że to dobry sposób, by zbliżyć się do Boga i poznać wielu wspaniałych ludzi. Przed wyjazdem miałam chwilę zwątpienia, czy dobrze zrobiłam, że zgodziłam się pojechać. Na wakacyjne rekolekcje pojechałam z problemem rodzinnym, który ciągnie się od dawna. Na początku nie rozumiałam do końca, o co chodzi z Namiotem Spotkania i zaczęłam go robić po swojemu. To była moja pierwsza tak szczera rozmowa z Bogiem. Zaledwie kilka dni po pierwszym namiocie, moje problemy rodzinne się rozwiązały. Na Oazie miałam możliwość dowiedzenia się nowych rzeczy o sobie. Za to wszystko Chwała Panu!

Uczestniczka OND III

Alleluja, w tym roku byłam na oazie po raz trzeci i byłam na stopniu ONZ 0. Na tej oazie najbardziej poruszyły mnie grupki z naszą animatorką, były one pełne śmiechu, ale też bardzo wiele z nich wyniosłam. Pewnego dnia animatorka puściła nam takie nagranie, w którym Pan Jezus mówił nam, że jesteśmy piękni, ponieważ zostaliśmy stworzeni na jego wzór, bardzo mnie to poruszyło. Ta oaza była pełna głębokiej modlitwy i wielu adoracji, przez które bardzo zbliżałam się do Pana Boga nawet teraz w moim życiu codziennym i za to wszystko chwała Panu.

Z.G., ONŻ o

Ciąg dalszy nastąpi… 🙂

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.