Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

POŚRÓD ZWIERZĄT

Kategorie: Diakonia Modlitwy

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli. Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!» (Mk 1, 12-15)

 

 

 

POŚRÓD ZWIERZĄT

W życiu duchowym istnieje zasada, że im bliższej jest człowiek Boga, tym bardziej zły duch będzie chciał go od Niego odciągnąć. Wystarczy spojrzeć na życie wielkich świętych mistyków jak mocno zmagali się ze Złym. Czas Wielkiego Postu to również czas naszego pobytu na pustyni, gdzie możemy w ciszy i w samotności spotkać się z Bogiem. Może będziemy wolni od hałasu, albo od tego co w codzienności nas od Boga odciąga (komputer, facebook, TV etc.), ale nie będziemy wolni od Kusiciela i „dzikich zwierząt”, które atakowały również Jezusa. Drapieżnicy zagrażają jedności stada, odbierają życie, wykorzystują owce, atakując zazwyczaj wówczas, gdy są pozbawione ochrony. Dzikie zwierzęta to siły destrukcyjne, pojawiające się z Nienacka, odcinające nas od innych. Św. Jan Chryzostom napisał, że diabeł „dręczy nas zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy opuszczeni i zdani na samych siebie”. Czy czas Wielkiego Postu przeżywasz z Bogiem czy sam? Czy czasami Twoje postanowienia nie są zwykłą dietą a jałmużna filantropią? Czy prosisz Boga o ochronę i siłę do walki? Czy masz kogoś: przyjaciela lub kierownika duchowego z którym możesz w chwilach trudnych porozmawiać? Zły tylko czeka, by Cię odciągnąć od Boga i twoich postanowień. Jeszcze mocniej niż zazwyczaj będzie w tym Wielkim Poście walczył o Twoją duszę. Jak słyszymy w Ewangelii Jezusowi na pustyni służyli aniołowie. Pomódl się dzisiaj do Twojego Anioła Stróża tą prostą pełną ufności modlitwą, którą odmawiałeś w dzieciństwie. Bądź jak dziecko pełen ufności i miłości. Pan jest z Tobą.

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.