Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

20 sierpnia zakończyły się letnie rekolekcje oazowe. Tegoroczne hasło Oaz Żywego Kościoła brzmi „Sługa Niepokalanej” i nawiązuje do 30. rocznicy śmierci Założyciela Oazy, Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Diecezjalna Diakonia Jedności serdecznie zaprasza wszystkich Księży prowadzących w tym roku oazy i związanych z Ruchem Światło-Życie; diakonów, kleryków, animatorów i uczestników Oaz na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w sobotę 9 września w parafii św. Józefa i w naszym diecezjalnym domu rekolekcyjnym Studnia w Płocku. Zapraszam Domowy Kościół z Parą Diecezjalną i ks. Andrzejem Pieńdykiem. W tym roku Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. bp Mirosław Milewski. Księży proszę o posługę w konfesjonale od 10:15 do 11:00. W czasie przygotowania do Mszy św., księża ubierają się w zakrystii. Proszę o zabranie alby i zielonej stuły. Po Mszy św. zapraszamy na ciepły posiłek.

Na dniu wspólnoty będzie możliwość zakupienia materiałów formacyjnych do pracy w małych grupach w parafii.

Radością dla Oazowiczów i dla mnie, jako moderatora diecezjalnego, będzie obecność księży, młodzieży, dorosłych i tych wszystkich, którzy czują się związani z charyzmatem Ruchu Światło-Życie.

 

Program Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Płock, Parafia św. Józefa i MCEW Studnia, 9 września 2017 r.

Temat Roku OŻK: Sługa Niepokalanej

 

Sobota, 9 września 2017 r.

08:45 Zawiązanie wspólnoty i świadectwa uczestników oaz letnich

10:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rachunek sumienia i spowiedź

11:10 Przygotowanie do Mszy świętej

11:30 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego

13:00 Agapa i spotkanie w grupach wakacyjnych

14:30 Spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności

16:00 Zakończenie Diecezjalnego Dnia Wspólnoty

 

Krzysztof Ruciński – Moderator Diecezjalny

i Diecezjalna Diakonia Jedności Ruchu Światło-Życie

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.