Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Warsztaty muzyczne animatorów – relacja

Kategorie: Oaza

W miniony weekend, tj. 24-25 lutego, jako animatorzy muzyczni Ruchu Światło-Życie naszej diecezji uczestniczyliśmy w dwudniowych warsztatach muzycznych w Domu Rekolekcyjnym Studnia w Płocku.

W sobotę mieliśmy przyjemność uczyć się i współpracować z p. Ulą Rogalą, kompozytorką i miłośniczką muzyki liturgicznej. Mieliśmy okazję poznać i nauczyć się nowych pieśni, które będziemy mogli wykorzystać w przyszłości. Poświęciliśmy również czas na rozmowę o muzyce w Kościele, o czym powinniśmy pamiętać przy doborze pieśni, jakich utworów unikać oraz o tym, co w muzyce na liturgii jest najważniejsze.

W niedzielę mogliśmy wykorzystać teorię w praktyce. Mieliśmy za zadanie dobrać pieśni na konkretne wydarzenia, m.in na nadchodzącą Oazę Modlitwy. Rozmawialiśmy o problemach z jakimi możemy się spotkać podczas szkół muzycznych, jak sobie z nimi radzić, a najlepiej – jak ich uniknąć? Oczywiście, nie zabrakło czasu na wspólne Msze Święte, adorację Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź.

Joanna Cichowska

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.