Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Wielkopostna Oaza Modlitwy w Płocku

Kategorie: Kościół,Oaza,Wydarzenia

„Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, agodność, opanowanie. (…) Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc”. (Ga, 5, 22-23. 25)

 

W dniach 22-24 marca w płockiej Studni przeżywaliśmy Oazę Modlitwy, której przewodnim tematem był Duch Święty. Poprowadzili ją dla nas ks. Krzysztof Stawicki i ks. Marcin Kędzia.
Był to cenny czas zatrzymania, który spędziliśmy przede wszystkim na modlitwie, choć nie zabrakło także czasu na rozmowy, spotkania i radosne doświadczenie wspólnoty. Nabożeństwo pokutne i spowiedź stanowiły bardzo istotny punkt tych rekolekcji, dzięki któremu wielu z nas skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania, dotykając tajemnicy nieprzebranego Miłosierdzia Bożego.
Ponadto obejrzeliśmy film pt. „Moja miłość”, będący źródłem wielu refleksji i dyskusji, ukazujący, jak możemy służyć bliźniemu i czynić dobro w dzisiejszym świecie. Zwieńczeniem tej Oazy Modlitwy była niedzielna Msza Święta, w której przygotowanie zaangażowały się osoby związane z Diakonią Muzyczną oraz Liturgiczną. Wracamy z rekolekcji podniesieni na duchu, a jednocześni pełni Ducha Świętego, gotowi stawić czoła wyzwaniom czekającym na nas w codzienności.

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.