Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI


Jak się ubrać do Kościoła?

Kategorie: Blog

Msza w Kościele to wydarzenie uroczyste, podczas którego, tak jak w przypadku innych okazji, obowiązuje określony dress code. Niewłaściwa stylizacja w najlepszym wypadku narazi Cię na nieprzyjemne spojrzenia innych uczestników nabożeństwa, a w najgorszym sprawi, że ksiądz będzie zmuszony wyprosić Cię z budynku. Jaki powinien być odpowiedni strój damski i męski do Kościoła? Poniżej przygotowaliśmy najważniejsze zasady dotyczące stylizacji na mszę.

Damski strój do Kościoła – jak się ubrać na mszę?

Damski strój do Kościoła powinien być raczej skromny, schludny i elegancki. W żadnym wypadku nie może prowokować i skupiać na sobie uwagi, dlatego doskonałym wyborem będzie na przykład klasyczna garsonka w stonowanym odcieniu albo połączenie polecanej na Mybaze.com spódnicy ołówkowej z białą lub błękitną koszulą. Z powodzeniem można wybrać także damski garnitur lub kombinezon. Jednoczęściowy strój musi mieć jednak nie tylko jednolity i uniwersalny odcień, ale także długie nogawki oraz zakryte plecy i ramiona. A co z obuwiem? Kobietom polecamy czółenka na nie za wysokim obcasie (najlepiej z zasłoniętymi palcami i piętami), eleganckie botki, mokasyny lub oxfordy. W przypadku kobiet lista zabronionych elementów stroju do Kościoła jest naprawdę długa. Są to przede wszystkim sukienki i bluzki z odkrytymi plecami lub bez rękawów. Podobnie jest w przypadku mocno wyciętego dekoltu, który można jednak zasłonić elegancką chustą lub szalem. Panie powinny zrezygnować również ze zbyt krótkich spódniczek i sukienek oraz letnich szortów. Co więcej, w stroju do Kościoła nie ma miejsca na bluzki odkrywające brzuch, transparentne tkaniny, widoczną bieliznę i ekstrawagancką biżuterię.

Odpowiedni strój męski do Kościoła

A jak to wygląda w przypadku mężczyzn? Podobnie jak kobiety, tak i panowie muszą wybierać stroje schludne i czyste. Parafie zachęcają, aby w niedzielę lub święto zdecydować się na ubranie odświętne, zgodne z ponadczasowym i dobrze znanym dress codem. Zgodnie z etykietą męska stylizacja na nabożeństwo powinna składać się z garnituru w towarzystwie koszuli oraz wyjściowego obuwia. Mogą to być zarówno klasyczne półbuty, jak i polecane mokasyny męskie Mybaze.com. Oczywiście, elegancki komplet nie jest jedynym słusznym wyborem. Równie doskonale sprawdzą się czarne spodnie w towarzystwie klasycznego swetra lub koszuli. A jakie elementy stroju nie są mile widziane w Kościele? Zdecydowanie są to krótkie spodenki lub modele w mocnych kolorach czy ozdobione ekstrawaganckimi wzorami. Podobnie jest w przypadku koszulek bez rękawów, które można jednak ukryć pod swetrem czy casualową marynarką. Podczas mszy zabronione są również klapki, japonki i inne odkryte buty.

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.