Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

III Tajemnica Bolesna – Cierniem Ukoronowania Pana Jezusa

Kategorie: Blog,Oaza

3bolesna

Trzecia tajemnica to największa nauka pokory dla każdego człowieka. Wyszydzony został prawdziwy król. Prawdziwy król. I co z tego? Czy ktoś widział, żeby się wywyższał przed innymi? Czy ktoś widział, że ucieka od poniżenia? We mnie uderza to, że chwała Boża ujawnia się w tak wielkim poniżeniu człowieka. „Pośmiewisko” żołnierzy. Aż trudno uwierzyć, że był nim Jezus, którym tak często się usprawiedliwiamy.

Jeden raz, drugi raz, Jezus uderzany w głowę, krew powoli zasychała. A On nic, był jak marionetka. Jak często jesteśmy nieświadomi kim On tak naprawdę jest? Ile razy się nad tym zastanawiamy? Tak naprawdę często ignorujemy fakt Jego królowania, zadajemy mu cierpienie, a On jak przyjmował, tak nadal przyjmuje to wszystko bez najmniejszego komentarza. Jezu, wybacz mi wszystkie znieważenia Ciebie i spraw, żebym zawsze potrafiła rozpoznać Cię w drugim człowieku.

Agnieszka Butajło

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.