Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Kolejny OM za nami

Kategorie: Kościół,Oaza,Ogólna,Wydarzenia

om-studnia

„Kontemplacja w świecie. Jak żyć Jezusem na co dzień?”- taki właśnie tytuł nosił OM, w którym wzięli udział oazowicze trzecich klas gimnazjum oraz szkól licealnych naszej diecezji. Odbył się on w pierwszy listopadowy weekend w płockim Domu Rekolekcyjnym Studnia, a wzięło w nim udział około 90 osób, w tym 13 animatorów. Liczebność tej grupy przyniosła nam wszystkim umocnienie w przekonaniu, iż Ruch Oazowy wciąż się rozrasta, a młodzi ludzie mają w sobie wielkie pragnienie osobistej formacji. Oazę poprowadzili: Diecezjalny Moderator Ksiądz Krzysztof Ruciński, Ksiądz Bartosz Szostak oraz Ksiądz Kamil Kowalski. Wspomagali ich także klerycy WSD w Płocku zaangażowani w Ruch naszej diecezji. Uczestnicy próbowali dotrzeć do odpowiedzi na pytanie, co pomoże im żyć Jezusem w swojej codzienności, czyli świadczyć żywą wiarą. Piątkowy wieczór przyniósł integrację wspólnoty oraz projekcję filmu „Jak Bóg da”. Sobotni dzień skupił swoje rozważania na tematyce modlitwy. Konferencja, Namiot Spotkania oraz Spotkania w grupkach z tego dnia miały dać wskazówki do refleksji nad tym jak żyć modlitwą każdego dnia, jak pozostawać w modlitewnym dialogu z Bogiem mimo trudności i słabości każdego z nas. Uczestnicy mieli także okazję przystąpienia do Sakramentu Spowiedzi po wspólnym nabożeństwie pokutnym. Niedziela natomiast skłaniała do odpowiedzi na pytania związane z przekładaniem wiary na czyny, jej autentycznością i świadczeniem o Jezusie. Temat rekolekcji niewątpliwie jest bliski naszym codziennym zmaganiom, dlatego mamy nadzieję, że czas ten przyniesie dobre owoce, o które prosiliśmy podczas adoracji czy osobistej modlitwy. Nie pozostaje nam nic innego jak wrócić do szarej codzienności i wcielać dobre postanowienia w życie!

 Katarzyna Balcerzak
 
 

Podobne wpisy

  • Oaza Modlitwy dla młodzieży „Za kogo Mnie uważacie”?Oaza Modlitwy dla młodzieży „Za kogo Mnie uważacie”?
  • Oaza Modlitwy – Wierzę. Zapytaj mnie dlaczegoOaza Modlitwy – Wierzę. Zapytaj mnie dlaczego
  • Dni Formacji Animatora 16-18 XII 2016Dni Formacji Animatora 16-18 XII 2016

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.