Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

„Oswoić, znaczy stworzyć więzy” ~REfleksje

Kategorie: Blog,Oaza,Ogólna

Każdego dnia mijamy zupełnie nieznanych nam ludzi. Nie zastanawiamy się nad ich losem, nie badamy historii ich życia, nie pytamy o marzenia. Początkiem wymiany doświadczeń jest spotkanie, czyli postawa pełnej, nieobarczonej uprzedzeniami otwartości. Mimo różnych, często głęboko zakorzenionych matryc z przeszłości nie jesteśmy tylko wypadkową minionych zdarzeń, nie jesteśmy determinowani jakimś bezwzględnym schematem rodzinnych zachowań. Początkiem relacji jest dostępność i  zdolność podjęcia ryzyka związanego z zaufaniem. „Oswoić, znaczy stworzyć więzy” tak aby to co banalne stało się wyjątkowe. Największe szczęście i najgłębszą rozpacz znajdujemy w związkach z innymi ludźmi. W ostatecznym rozrachunku, posiadanie satysfakcjonujących relacji decyduje o naszej egzystencjalnej kondycji. „Poznaje się tylko to, co się oswoi – powiedział lis. – Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać”(Mały Książę, Antoine De Saint-Exupery).

One Response to "„Oswoić, znaczy stworzyć więzy” ~REfleksje"

  1. Karolina Napisał 04/30/2013 o 09:47

    No nie ma magazynów z przyjaciółmi ale ja przyjaciół mam i to bardzo dobrych, jedna przyjaciółka to jest już moją przyjaciółką od 23 lat… 🙂

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.