Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Pan mnie strzeże

Kategorie: Blog,Kościół,Oaza,Ogólna

„Pan mnie strzeże, Pan mnie strzeże. Czuwa nade mną Bóg – On jest moim cieniem”. Jesteśmy w trakcie przeżywania Świąt Zmartwychwstania Syna Bożego. Jest to czas w którym warto sobie uświadomić, że Pan jest z nami zawsze. Nawet gdy my o Nim zapominamy – On czuwa nad nami.

Dziś Poniedziałek Wielkanocny. Radość ze Zmartwychwstania Chrystusa wciąż trwa. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Oktawę Wielkanocy – okres 8 dni nazywany białym tygodniem. Dlaczego biały tydzień? Ponieważ w czasach pierwszych chrześcijan, podczas Wigilii Paschalnej, udzielano sakramentu chrztu, a nowo ochrzczeni w trakcie oktawy chodzili w białych szatach, na znak tego, że stali się dziećmi Bożymi.

Poniedziałek Wielkanocny obchodzony jest jako oficjalne święto w większości krajów świata m.in. w: Australii, Kanadzie, Grenlandii, Namibii, Kenii, Nigerii, Szwecji, Hiszpanii. Większości z nas Poniedziałek Wielkanocny kojarzy się głównie z polewaniem innych wodą, w końcu to lany poniedziałek. Jednak z tym dniem wiążą się również inne tradycje, takie jak: robienie psikusów sąsiadom, święcenie pól w procesjach konnych z udziałem kapłana czy Emaus (odpust). Wszystko to, by jak najdłużej radować się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Tak więc łapmy za wszelkie przedmioty, które można napełnić wodą i świętujmy.

Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Olga Przybysz

Podobne wpisy

  • Jezus nie tylko otworzył nam Niebo, czyli o zawężonym pojęciu Dobrej NowinyJezus nie tylko otworzył nam Niebo, czyli o zawężonym pojęciu Dobrej Nowiny
  • Nietypowe nawrócenie – Pan jej PasterzemNietypowe nawrócenie – Pan jej Pasterzem
  • Żywe Słowo – Moja MiłośćŻywe Słowo – Moja Miłość

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.