Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Spójrz na siebie

Kategorie: Blog,Kościół,Oaza,Ogólna,Wydarzenia

 

„Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego nie ma względu na osoby. Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi w zabrudzonej szacie, a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: „Usiądź na zaszczytnym miejscu!”, do ubogiego zaś powiecie: „Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego!”, to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi?

Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują? Wy zaś odmówiliście ubogiemu poszanowania. Czy to nie bogaci uciskają was bezwzględnie i nie oni ciągną was do sądów? Czy nie oni bluźnią zaszczytnemu Imieniu, które wypowiedziano nad wami? Jeśli przeto zgodnie z Pismem wypełniacie królewskie Prawo: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie. Jeżeli zaś kierujecie się względem na osobę, popełniacie grzech, i Prawo potępi was jako przestępców. Jk 2, 1-9.

Jak traktuję spotykanych codziennie ludzi? Jak braci i siostry, czy jak gorszych lub lepszych od siebie? Dlaczego oceniamy innych ludzi? Może żeby wywyższyć samych siebie? Warto jest postawić się na miejscu ocenianego przez nas bliźniego. To nie jest dobre. Ktoś powie: „Skoro mnie oceniają to ja też mogę.” I tak oto myśli większość społeczeństwa. Jak to zmienić? Zacznij od siebie. Nie osądzaj innych, a i Ciebie nie będą osądzać. Życzliwość choć uchodzi za bezinteresowną, to wraca do nas podwójnie. Nie wierzysz? To spróbuj! Czyniąc dobro otrzymujemy dobro. A jak jest ze złem? Otóż moim zdaniem, bazując na swoich doświadczeniach, mogę Wam powiedzieć, że zło powraca poczwórnie. Wniosek jest prosty. Zamiast narzekać jak to jest nam źle, czas się zmienić. Bo czemu nam źle? A no pewnie dlatego, że ktoś przez nas cierpi, jest smutny, czuje się oszukany czy zraniony. Raniąc innych ranimy siebie – jest to prawda, którą każdy powinien znać i rozgłaszać. Uczyńmy świat lepszym.

Olga Przybysz

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.