Następne wydarzenie w:

 • 00 DNI
 • 00 GODZ.
 • 00 MIN.
 • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Coraz częściej młodzi ludzie gubią się sami w sobie. Odnalezienie własnego „ja” to dla młodego człowieka istotny problem. Jednak czy Ty człowieku zadałeś sobie pytania?
Czemu znika w nas radość z prostych rzeczy? Czy monotonia ma nad nami przewagę? Gdzie jest te wymarzone „życie”?
Słowo czyli Życie. W Kościele mówi się „Oto Słowo Życia”. Długo nie potrafiłem tego zrozumieć, wydawać by się mogło – pusty slogan. Właśnie! Proszę Państwa nie, to nie jest slogan ani mit.
Próbowałeś?
Jednym z drogowskazów nowego człowieka jest modlitwa – namiot spotkania. Różnie starałem się do niego podchodzić np. przez cytaty dnia z Pisma Świętego, ale jakoś mnie to nie porwało. Wtedy zjawiła się alternatywa – Brewiarz. Jest to ciekawa propozycja dla szukających swojej modlitwy. Dla mnie osobiście to trochę tak, jakbym dostał numer do Pana Boga. Codzienna jutrznia, czyli rozmowa, rozważanie, wielbienie Go, daje „kopa” na cały dzień. Budzi radość, energię, bo to On jest Panem tego świata.
Właśnie wtedy zrozumiałem, że w Jego słowach jest „życie”.
Pewnego razu spotkałem młodą dziewczynę czytającą książkę. Szukałem drogi więc podszedłem i zaczekałem aż podniesie wzrok, jednak zupełnie nie zwróciła na mnie uwagi. Czytała dalej a właściwie rozmawiała.
Poczułem się „olany” i niezauważony – przecież mogła na chwile przerwać czytanie. Wtedy dotarło do mnie, że to ja przeszkadzam. Wtrąciłem się w jej rozmowę z Panem Bogiem…
Modliła się psalmami z Brewiarza. Gdy dokończyła swoją „rozmowę”, podniosła głowę, uśmiechnęła się szeroko i powiedziała gdzie mam iść dalej.
Była to dla mnie lekcja pokory oraz tego, że Bóg mówi do nas w tej codzienności, tylko my często nie dostrzegamy tego co mówi. Może więc warto spróbować odmawiania liturgii godzin? Jednak jeśli nie, to warto pamiętać – Bóg nie krzyczy, On mówi spokojnie „Jestem z Tobą”. Dlatego przyjacielu zdejmij słuchawki z uszu, zostaw dokumenty, usiądź na fotelu, zgaś światło by nic Cię nie rozpraszało i może po prostu powiedz „Cześć Boże, dawno nie rozmawialiśmy…”

Tomasz Kowalczyk

2 Responses to "Brakuje Ci życia?"

 1. Tomek Racki Napisał 31/10/2014 o 21:52

  Też chciałem napisać coś o modlitwie brewiarzem, jednak nie miałem pomysłu. Dobry tekst, oddał chyba wszystko, co miałem w głowie na ten temat, a nawet więcej. Polecam każdemu taką formę modlitwy. 5!

 2. Kasia Chojnacka Napisał 31/10/2014 o 22:44

  Faktycznie, ja również długo szukałam swojej”drogi” do Boga, takiego sposobu na modlitwę i Brewiarz jest rzeczywiscie swietnym sposobem rozmowy i słuchania Boga. Jednak jest to dość specyficzna i nie łatwa modlitwa, nie każdy się w niej odnajduje, ale polecam każdemu spróbować i nie poddawać się!

Dodaj komentarz

 1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.