Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

W dniach 10-12 października w Płocku odbyła się Oaza Modlitwy dla młodzieży. W piątek po godz. 17:00 w Domu Rekolekcyjnym Studnia zjawili się uczniowie gimnazjów i szkół średnich, zarówno ci, którzy byli już na rekolekcjach wakacyjnych, jak i ci, dla których ta Oaza Modlitwy była pierwszym zetknięciem z Ruchem Światło-Życie.

Przez trzy dni, wyjątkowo duża liczba młodzieży, bo 100 osób rozważało pytanie Pana Jezusa: „Za kogo Mnie uważacie”? W zgłębieniu tego zagadnienia pomogły konferencje wygłoszone przez księży prowadzących rekolekcje: ks. Krzysztofa Rucińskiego, ks. Bartosza Szostaka, ks. Marcina Kędzię i ks. Kamila Kowalskiego. W trakcie rekolekcji nie zabrakło również czasu na osobiste spotkanie z Bogiem poprzez namiot spotkania, Adorację Najświętszego Sakramentu czy sakrament pokuty. Swoimi doświadczeniami dzieliliśmy się podczas spotkań w grupach. Szeroka i dobra kadra Animatorów umożliwiła nam przeżywanie rekolekcji od strony muzycznej. Eucharystię uświetniała gra gitar oraz pięknie brzmiących instrumentów smyczkowych. Nad pięknem liturgii czuwała czwórka kleryków z płockiego seminarium. Sobotnią adorację przygotował i poprowadził ks. Łukasz Kubisiak. Na zakończenie rekolekcji młodzież obejrzała dobry i skłaniający do refleksji film „Chce się żyć”.

Z rekolekcji wracamy bogatsi o nowe doświadczenia, nowe znajomości, przepełnieni radością i uśmiechem, ale najważniejszym owocem tego czasu są cele, do których zrealizowania będziemy dążyć w naszych rodzinnych stronach.

Kolejna oaza modlitwy odbędzie się w Popowie w dniach 19 – 21 grudnia 2014. O wszystkich inicjatywach podejmowanych przez Ruch Światło-Życie będziecie mogli przeczytać na stronie: www.plockaoaza.pl

Tomasz Racki

Świadectwo Uczestniczki OM-u:
Cieszę się, że pojechałam, oderwałam się od nauki, szkoły, stresu. Miałam czas na trochę rozmyślań, modlitwy, czego często mi ostatnio brakowało. Poszłam do spowiedzi i po niej spędziłam wiele czasu w kaplicy na adoracji w ciszy, było to miłe doświadczenie, kiedy bez żadnego pośpiechu mogłam sobie tak po prostu trwać przy Jezusie w Najświętszym Sakramencie. Później wieczorem znów była adoracja. Był to pierwszy od długiego czasu dzień, kiedy tyle godzin spędziłam na adorowaniu Pana Jezusa. Oglądaliśmy film „Chce się żyć”, który mnie mocno poruszył i wciąż skłaniał do nowych refleksji…
Odpoczęłam od facebooka, telefonu, telewizji, nauki, zrobiłam sporo notatek z konferencji, które na pewno się przydadzą, nie żałuję, że zdecydowałam się na wyjazd.

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.