Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Podsumowanie lutego 2018

Kategorie: Oaza,Ogólna,Podsumowanie miesiąca,Wydarzenia

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Po krótkiej przerwie powracamy do was z podsumowaniami miesiąca – wpisem, w którym przedstawimy przegląd najważniejszych wydarzeń, inicjatyw, które miały miejsce, które trwają lub mają dopiero nastąpić.

 

Co za nami?

 

10 lutego w Płockiej Studni obradowała Diakonia Jedności, ustalając między innymi szczegóły zbliżających się Oaz Wakacyjnych. Wkrótce spodziewajcie się informacji!

W dniach 23-25 lutego w Częstochowie odbyła się Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, gdzie między innymi zaprezentowano znak i piosenkę roku. Hasłem roku formacyjnego 2018/2019 są słowa „Młodzi w Kościele”.

 

 

Również w dniach 24-25 lutego w Studni odbyły się warsztaty diakonii muzycznej. Relację z nich znajdziecie tutaj

Z kolei trzydziestą pierwszą rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego uczciliśmy konkursem, w którym zaprosiliśmy oazowiczów i osoby związane z Ruchem Światło-Życie do odpowiedzi na pytanie, za co są najbardziej wdzięczne Ruchowi Światło-Życie. Po zaciętej rywalizacji i trudnej naradzie, postanowiono nagrodzić Agatę Zawadzką i Piotra Jaskulskiego.

 

Co się dzieje?

 

Z racji tego, że trwamy w tej chwili w Wielkim Poście, Diakonia Modlitwy przygotowuje dla nas rozważania wspomagające nas w rozważaniu Słowa Bożego w Namiocie Spotkania. Pojawiają się one co wtorek, czwartek i niedzielę. Odnaleźć je możecie na naszej stronie, w zakładce Diakonia Modlitwy.

Nasi blogerzy również kontynuują swoją działalność, ich teksty znajdziecie na naszym fejsbukowym fanpejdżu. Przeczytać możecie je tu:

 

Co przed nami?

 

W dniach 23-25 marca w Studni odbędzie się Oaza Modlitwy dla młodzieży po III klasie gimnazjum, licealistów i studentów. Jej tematem przewodnim będą słowa: „Panie, naucz nas się modlić”. Zapisy dobiegły już końca, ponieważ wszystkie miejsca zostały zajęte.

 

* * *

 

Zachęcamy do dalszego śledzenia naszej działalności: zarówno na Facebooku, jak i tutaj, na naszej stronie, gdzie najprościej odnaleźć wszystkie istotne informacje.

Niech Bóg błogosławi!

 

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.