Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Radość ze szkoły?

Kategorie: Blog,Kościół,Oaza,Ogólna

Niedawno usłyszałam ciekawe hasło: „Dziś niedziela dzień wesoły, bo nie trzeba iść do szkoły”. Otóż niedziela to dzień święty, więc oczywiście jest to dzień wesoły.

Zastanówmy się nad znaczeniem wyrazu szkoła. Z czym nam się kojarzy szkoła? Pierwsza myśl to nauka, klasy, prace domowe, klasówki itd. itp. Ale gdy się dłużej zastanowimy, to szkoła jest częścią naszego życia. Pozwala nam ona poznawać siebie, zaprzyjaźniać się, odkrywać w sobie talenty i rozwijać je. Dlaczego więc tak wielu z nas nie lubi szkoły? Szkoła to nie tylko codzienny standard, ale przede wszystkim nauka życia. Być może nie zastanawialiście się jak wyglądałoby wasze życie bez szkół. Hmm… i może lepiej sobie nie wyobrażać. Szkoła to nieodłączny element życia każdego człowieka, bo przecież istnieje cała masa szkół: tańca, muzyczna, gotowania i czego tylko człowiek zapragnie. Ale najważniejsza jest szkoła życia, z której sprawdzian zdajemy każdego dnia. Nie zawsze udaje się zdać na piątkę, ale najważniejsza jest chęć zdobycia zadowolenia z samego siebie oraz wyższość uśmiechu nad smutkiem.

Skoro mowa o uśmiechu, to czas by się pojawił również na Twojej twarzy!
„ Nadzieja sprawia, że na mej twarzy uśmiech się pojawia!
Szkoła, nasza kochana szkoła,
Już z daleka nas woła
Gdy życzliwych ludzi spotykamy tu
To w niej łatwo się odnajdziecie
Przyjaźń, miłość znajdziecie
Więc nie czekaj do nas przyłącz się już!”

Posłuchaj i pamiętaj o wartości uśmiechu!

Olga Przybysz

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.