Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Szkoła Animatora 1-3 czerwca

Kategorie: Oaza

W dniach 1-3 czerwca 2018 odbyła się pierwsza w tym roku Szkoła Animatora. Był to owocny czas połączony z warsztatami z psychologiem, konferencjami i czasem na spotkanie z Bogiem. Dziękujemy Diakoni Formacji Diakonii za przygotowanie tego czasu!

A oto krótkie świadectwo uczestniczki:

Była to moja pierwsza SA i jestem pod wrażeniem dokładności jej przygotowania. Wszystkie punkty programu były szczegółowo zaplanowane i przygotowane. Animatorzy z DFA stanęli na wysokości zadania i przygotowali bardzo ciekawe i praktyczne warsztaty na których uczyliśmy się jak reagować w konkretnych sytuacjach, które mogą wydarzyć się podczas rekolekcji oazowych. W moim sercu zapadła definicja animatora użyta na jednej z konferencji – “Animator to człowiek wierzący i normalny”. Świetnym punktem SA była lektura podczas której zapoznaliśmy się z tekstami ks. Franciszka Blachnickiego. Nie zabrakło również duchowego przygotowania poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rozważanie Słowa Bożego na Namiocie Spotkania. Dla mnie osobiście bardzo ważne stały się rozmowy z bardziej doświadczonymi animatorami, którzy chętnie odpowiadali na nasze pytania i dzieli się swoim doświadczeniem

Marysia

 

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.