Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Życzenia Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie

Kategorie: Moderatorskie,Wydarzenia

Drodzy Oazowicze,

Stajnia Betlejemska zobowiązuje do mówienia prostym językiem, bez ochów i achów…

Życzę Wam, byście w te Święta doświadczyli, że Bóg rodząc się jako Człowiek, stał się bliski każdemu naszemu doświadczeniu: i w pokorze, i w człowieczeństwie.

Życzę Wam, byście nie zatrzymywali się tylko na tym, co zewnętrzne. To jest jedno z najważniejszych wydarzeń historii. Bóg się rodzi. Będzie wzrastał, cierpiał i umierał. Bóg nigdy nie pogardzi tym, co stworzył, nigdy nie pogardzi Tobą. To wydarzenie narodzin dokonuje się w sposób zwyczajny i prosty, bo Bóg niczego nie czyni na pokaz i nie szuka cudowności.

Życzę Wam, byście zobaczyli, że jest to Bóg, który się nikomu nie narzuca. Pozwala człowiekowi wyprosić się ze swego domu. Jest Bogiem pokornym – najpokorniejszym z pokornych. Bóg mały, bezradny, poniżony, ale Emmanuel – Bóg z nami.

Życzę Wam, byście zobaczyli, że od przyjścia Jezusa na świat tworzy się przy Nim grupa tych, którzy Go przyjęli. Pokorni, nie wpływowi, biedni, prości w sercu – Oni Go akurat rozpoznają. Szli za Jezusem, nie stawiali Mu warunków, byli wolni. Na takich ludzi Jezus będzie stawiał. Potem powoła dwunastu prostych rybaków. Zawsze będzie wybierał ubóstwo, pokorę, prostotę i zwyczajność. Czy za takim Jezusem chcę iść? Czy takiego Jezusa chcę poznać, pokochać i naśladować? Te Święta to dobry czas, by o tym pomyśleć.

Życzę Wam, by nadchodzący 2018 rok był przepełniony ludzką życzliwością, pokojem, nadzieją i Bożym błogosławieństwem.

Ks. Krzysztof Ruciński

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.