ŚWIATŁO – ŻYCIE – NEW LIFE’M

Categories: Blog,Oaza,Ogólna

23 lutego, podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze, będzie miała miejsce premiera nowej płyty zespołu New Life’m. To krążek z Piosenkami Roku Ruchu Światło-Życie, który połączy pokolenia. Światło-Życie – płyta zespołu New Life’m, która łączy pokolenia / Fot. New Life’mZałożyciel Ruchu Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki ostatnie lata swojego życia spędził w polskim ośrodku „Marianum” w Carlsbergu, organizując tam Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji Światło-Życie. 24 lata po jego śmierci, w tym właśnie miejscu, podczas warsztatów muzycznych prowadzonych przez zespół New Life’m, zrodził się pomysł nagrania płyty z Piosenkami Roku Ruchu Światło-Życie. Piosenki Roku towarzyszą wspólnocie oazowej od prawie 40 lat. Są one znakiem jedności oaz podczas Dni Wspólnoty, a ich treść jest dopasowywana do hasła danego roku formacyjnego.
Ze zbioru tych utworów zespół New Life’m wybrał 12:
1. Zwiastunom z gór 2. Przyjdź Duchu Święty napełnij serca 3. Uczniowie Pana 4. Serce wielkie nam daj 5. Dziękuję Bogu dziś 6. Błogosławiony bądź Ojcze 7. Powstań i świeć 8. Nadzieja Jezus 9. Wiele jest serc 10. Jezus Chrystus jest moim zbawieniem 11. Miłość 12. Wielki jest Pan Ukażą się one na płycie „Światło-Życie”, którą można już zamawiać przez stronę internetową jej wydawcy i dystrybutora – agencji muzycznej Bonart Management.

Wielu z nas, nawet jeśli nie uczestniczyło w formacji Ruchu Światło-Życie, dobrze wie, jak wielką rolę w życiu Kościoła w Polsce odegrała i nadal odgrywa wspólnota powszechnie nazywana Oazą. Dzieło zapoczątkowane przez ks. Franciszka Blachnickiego trwa nieprzerwanie od 1954 roku i ciągle się rozwija. Niemalże od 40 lat całorocznej formacji towarzyszy piosenka roku. To właśnie ze zbioru tych utworów New Life’m wybrał 12 piosenek, które znajdą się na płycie „Światło Życie”. Wśród nich będą m.in. „Serce wielkie nam daj”, „Przyjdź, Duchu Święty”, „Nadzieja”, „Miłość”, nie zabraknie także pieśni „Zwiastunom z gór” – ulubionej piosenki Jana Pawła II, wielkiego orędownika Ruchu Światło-Życie.

Producentami muzycznymi płyty są Joachim Mencel i Marcin Pospieszalski – znani kompozytorzy, producenci, a przede wszystkim współtwórcy New Life’m. Na płycie usłyszymy zespół New Life’m w składzie: Agnieszka Musiał (śpiew), Robert Cudzich (gitara), Piotr Jankowski (perkusja), Marcin Pospieszalski (bas, skrzypce), Joachim Mencel (fortepian, Rhodes), a także gościnnie Sławomir Kosiński (gitara) oraz Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie i Chór Joyful Voice.

Płyta ma charakter wspólnotowej modlitwy śpiewem. Wszystkie piosenki wykonywane są jednym głosem, co sprawia, iż towarzyszące zespołowi chóry przez prostotę wykonania zapraszają słuchających do wspólnego śpiewu – modlitwy.

Pomysł na realizację tego niecodziennego projektu powstał we wrześniu 2011 roku podczas pierwszych warsztatów muzycznych z New Life’m, które miały miejsce w Europejskim Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Carlsbergu. To właśnie tam pierwszy raz o płycie z piosenkami roku rozmawiali ks. Henryk Bolczyk i Andrzej Dubiel – pomysłodawcy albumu „Światło Życie.”

Podobne wpisy

 • Słowo po jesiennych oazach modlitwySłowo po jesiennych oazach modlitwy
 • Czy można komuś pomóc przygotować się do śmierci?Czy można komuś pomóc przygotować się do śmierci?
 • Co zrobić aby usłyszeć Boga?Co zrobić aby usłyszeć Boga?Komentarze

comments

Author: admin

28 Responses to "ŚWIATŁO – ŻYCIE – NEW LIFE’M"

 1. Karolina Odpowiedz
  Karolina Posted on 16/08/2013 at 10:15

  Zrobiłam zdjęcie tego i przesłałam na adres: :D

  • admin Odpowiedz
   admin Posted on 16/08/2013 at 17:30

   Dziękuje. Wiadomość odebrałem i sam sobie się dziwię, że też tego wcześniej nie zauważyłem :)

 2. Karolina Odpowiedz
  Karolina Posted on 16/08/2013 at 23:28

  No spoko, proszę bardzo… Nie no myślałam,że to ksiądz jest adminem… :)

Dodaj komentarz