Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Podsumowanie grudnia i stycznia

Kategorie: Oaza,Ogólna,Podsumowanie miesiąca

Czas przełomu roku 2018/2019 to przede wszystkim czas radości z Narodzenia Chrystusa. Jednakże w tym czasie miało miejsce parę istotnych wydarzeń dla życia naszej diecezjalnej wspólnoty. Parę wydarzeń także dopiero przed nami. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przeglądem tego, co działo się w grudniu i styczniu oraz tego, co dopiero przed nami.

 

W dniach 7-9 grudnia w płockiej Studni odbyła się Oaza Młodzieży dla młodzieży licealnej. Dzięki rekolekcjom mieli oni szansę przygotować się lepiej do Świąt Narodzenia Pańskiego. Przeżyli oni ten czas w modlitwie, poczuciu wspólnoty, radości i skupieniu, niosąc później wieść o nadchodzącej radości Wcielenia w swoich własnych rodzinach i środowiskach.

 

Galerię zdjęć i podsumowanie OM-u w liczbach znajdziecie tutaj.

W dniach 22-27 stycznia odbyły się 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Warto wspomnieć o tym wydarzeniu, ponieważ wiele młodzieży oraz księży związanych z Oazą w naszej diecezji, uczestniczyło w tym wydarzeniu, w tym wspaniałym spotkaniu młodych katolików z całego świata. Doświadczywszy gościnności gospodarzy, wracają oni pełni nowych doświadczeń i z pewnością rozważą wyprawę do Lizbony na spotkanie w 2022 roku.

Działał i działa wciąż nasz blog, gdzie można przeczytać m.in. tekst ks. Krzysztofa Stawickiego, zachęcający do zainteresowania duchowością benedyktyńską (wszystkie teksty znajdziecie tutaj) oraz kącik muzyczny. Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów!

Zapraszamy również na seminarium o Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim, które odbędzie się w dniach 8-10 lutego 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Więcej informacji na temat zapisów znajdziecie w tym miejscu.

Życzymy błogosławionego miesiąca i prosimy o modlitwę w intencji rozwoju naszej diecezjalnej wspólnoty. Bóg zapłać!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.