Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Radość Ewangelii w Ruchu Światło-Życie

Kategorie: Kościół,Moderatorskie,Oaza,Ogólna,Wydarzenia

Dnia 31 lipca br. zakończyły się letnie rekolekcje oazowe pod hasłem „Radość Ewangelii”. W rekolekcjach zorganizowanych przez Diecezjalną Diakonię Jedności Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej wzięło udział 270 osób. W tegorocznych oazach wzięły udział dzieci (9-12 lat) i młodzież (13 – 19 lat). Rekolekcje prowadziło 11 księży, których wspierało 7 kleryków, 1 siostra zakonna i 26 animatorów. Pragnę podziękować wszystkim księżom prowadzącym w tym roku oazy, a w szczególny sposób: ks. Jackowi Wichrowskiemu, ks. Adamowi Gnypowi, ks. Wojciechowi Kruszewskiemu, ks. Marcinowi Durzyńskiemu, ks. Łukaszowi Kubisiakowi, ks. Bartoszowi Szostakowi, ks. Marcinowi Kędzia, ks. Kamilowi Kowalskiemu, ks. Markowi Piątkiewiczowi i ks. Michałowi Tańskiemu. Ze szczerego serca dziękuję braciom klerykom naszego seminarium oraz wszystkim animatorom angażującym się w tym roku w diakonię rekolekcyjną.

Najwięcej oazowiczów przyjechało z następujących parafii: Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, św. Marcina w Gostyninie, św. Stanisława Kostki w Rypinie i św. Wawrzyńca w Żukowie.

W tym roku, po raz pierwszy od wielu lat, udało się nam zorganizować dwie oazy pierwszego stopnia w których wzięło udział 100 osób.

Jestem bardzo zadowolony z tegorocznych rekolekcji oazowych. Wszystkie oazy odbywały się w naszych pięknych Tatrach, w Murzasichlu i Gliczarowie Górnym. W planie dnia znajdowała się modlitwa poranna, katecheza, Namiot Spotkania, Eucharystia, spotkania w grupie, szkoła śpiewu, liturgiczna i modlitwy. Nie zabrakło wieczorów pogodnych podczas których oazowicze mogli się integrować i dobrze bawić. Młodzież z naszej diecezji ma wielkie pragnienia Boga i zdrowej, czyli pozbawionej cudactw, duchowości. Ich osobista modlitwa, zdolność do refleksji, dojrzałe rozmowy i spowiedzi były dla mnie dowodem na działanie łaski Bożej i wielką radością.

31 sierpnia w płockiej farze spotykamy na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty pod przewodnictwem bp Piotra Libery. I bezpośrednio po Dniu Wspólnoty, z wielkim zapałem i nadzieją zaczynamy roczną formację. W tym roku mamy dużo dobrych pomysłów, wierzymy, że Pan Bóg nam pobłogosławi i będzie działo się dużo dobra.

Ks. Krzysztof Ruciński
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.