Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Kategorie: Moderatorskie,Oaza,Wydarzenia

dzienwspolnoty

Diecezjalna Diakonia Jedności serdecznie zaprasza wszystkich Księży prowadzących w tym roku oazy i związanych z Ruchem Światło-Życie; diakonów, kleryków WSD w Płocku, animatorów i uczestników oaz na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w sobotę 12 września w parafii św. Bartłomieja (Fara) w Płocku. Bardzo gorąco pragnę zaprosić również cały Domowy Kościół naszej diecezji z ks. Andrzejem Pieńdykiem – Moderatorem Domowego Kościoła. Nasze świętowanie rozpoczniemy już w piątek, 11 września o godz. 22:00, gdzie zgromadzimy się na wspólnej modlitwie przy Krzyżu i Ikonie Światowych Dni Młodzieży.

Na Dniu Wspólnoty będzie możliwość zakupienia materiałów formacyjnych do pracy w małych grupach w parafii. Księży zapraszam do koncelebry i proszę o zabranie alby i stuły. Prosimy wszystkich o zabranie kanapek.

Radością dla oazowiczów i dla mnie będzie obecność księży, młodzieży, dorosłych i tych wszystkich, którzy czują się związani z charyzmatem Ruchu Światło-Życie.

Program czuwania przy symbolach ŚDM i diecezjalnego dnia wspólnoty

Płock Fara, 11/12 września 2015 r.

Piątek, 11 września

22:00 Nabożeństwo pokutne

22:30 Oczekiwanie na symbole ŚDM i powitanie Krzyża i Ikony ŚDM

23:15 Droga Krzyżowa

24:00 Msza święta

W piątek od godziny 22:30 do 01:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Serdecznie zapraszamy.

Sobota, 12 września

01:00 Nocne czuwanie przy symbolach ŚDM

08:00 Czuwanie młodzieży z Ruchu Światło-Życie

09:00 Recepcja uczestników dnia wspólnoty

09:30 Pożegnanie Krzyża i Ikony ŚDM

10:00 Godzina świadectw

10:45 Przygotowanie do Mszy św.

11:15 Msza święta

12:30 Agapa i spotkanie w grupach wakacyjnych

13:45 Nabożeństwo rozesłania i misji

14:30 Pierwsze spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności

16:00 Zakończenie dnia wspólnoty 

ks. Krzysztof Ruciński
Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.