Wydarzenie za:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Dzień skupienia „Błogosławieni ubodzy w duchu”

Kategorie: Blog,Moderatorskie,Oaza,Ogólna,Uncategorized,Wydarzenia

W tym roku formacyjnym Ruch Światło-Życie zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić życie duchowe na sobotnie dni skupienia. Ich przedmiotem będzie Osiem Błogosławieństw. Będziemy posługiwać się klasycznym tekstem z Ewangelii Mt 5, 3 – 11. Błogosławieństwa otwierają Kazanie na Górze. Można powiedzieć, że są sercem całego nauczania Jezusa. Podkreślają co Bóg czyni dla nas, gdy podejmujemy ewangeliczny styl życia.
19 października w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego sięgniemy do pierwszego błogosławieństwa: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie” (Mt 5, 3). To błogosławieństwo zasadniczo zawiera w sobie pozostałe. Ubodzy w duchu są błogosławieni ze względu na swą pokorę, cichość, głód, czystość serca. Ubodzy w duchu są otwarci na prawdziwe szczęście, które daje sam Bóg. W programie każdego dnia skupienia: Eucharystia, dwie konferencje, które będą wprowadzeniem do modlitwy osobistej i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jako wprowadzenie dla modlitwy osobistej posłuży nam metoda ignacjańska. Na ten dzień skupienia zapraszam oazowiczów, członków Domowego Kościoła i wszystkich, którzy chcą się pomodlić i odpocząć. Proszę zabrać ze sobą Pismo św. (ST i NT) oraz notatnik. Zgłoszenia do ks. Krzysztofa: Tel. 501-648-484 lub e0mail: [email protected] Proszę podać: imię i nazwisko, wiek i adres zamieszkania.

Koszt: 30 zł
Prowadzi: ks. Krzysztof Ruciński

Program Dnia Skupienia
12:00 Eucharystia
13:00 Obiad i rekreacja (spacer, lektura, czas na indywidualną rozmowę lub spowiedź)
15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Konferencja I
Modlitwa osobista przed Najświętszym Sakramentem
17:00 Konferencja II
Modlitwa osobista przed Najświętszym Sakramentem
18:30 Kolacja
19:15 Lektura duchowa
20:00 Zakończenie dnia skupienia

Podczas skupienia można skorzystać ze spowiedzi św.
i z indywidualnych rozmów z kierownikiem duchowym

Podobne wpisy

  • Dzień skupienia „Błogosławieni, którzy się smucą albowiem oni będą pocieszeni”Dzień skupienia „Błogosławieni, którzy się smucą albowiem oni będą pocieszeni”
  • Oaza Modlitwy dla osób po OŻK II st. i dla liceumOaza Modlitwy dla osób po OŻK II st. i dla liceum
  • Oaza Modlitwy dla osób po OŻK I st. i dla gimnazjumOaza Modlitwy dla osób po OŻK I st. i dla gimnazjum

Komentarze

comments

Dodał: ks.Krzysztof

Dodaj komentarz