Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Podsumowanie miesiąca- listopad

Kategorie: Oaza,Podsumowanie miesiąca

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Listopad już za nami, a Ruch Światło-Życie naszej diecezji przeżywał wiele kolejnych przedsięwzięć i wydarzeń. Oto krótka relacja.

W dniach 22-23 listopada br. w Domu Rekolekcyjnym „Studnia” w Płocku odbył się dzień skupienia Diakonii Liturgicznej zatytułowany „Pokochać Miłość”. Nowo powstała Diakonia zgromadziła się, aby wspólnie rozpocząć zagłębianie w tajemnicę Liturgii. Dzień skupienia poprowadzili ks. Dariusz Malczyk i ks. Krzysztof Stawicki. Krótką relację możecie znaleźć tutaj.

W tych samych dniach, z tym że w Sikorzu, w Domu Seniora ,,Leonianum” odbyła się pierwsza część Szkoły Animatora. Oazowicze, którzy noszą w sobie pragnienie służby we wspólnocie, mogli zaczerpnąć nieco wiedzy oraz usłyszeć świadectwo doświadczonego Animatora Krzyżowego. Nad dziewczętami (bo przyjechała jedynie płeć piękna) czuwał ks. Marek Piątkiewicz, Tomasz Kowalczyk oraz gość z diecezji łomżyńskiej. Relację wraz z krótkimi świadectwami znajdziecie tutaj. 

30 listopada br. swój Dzień Skupienia miała również Diakonia Życia, która spotkała się w Sierpcu. Młodzież uczestniczyła w konferencji ks. prof. Wojciecha Kućki pt. „Skąd sumienie wie, co jest dobre, a co złe?”. Zwieńczeniem spotkania była Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia w kościele Świętego Ducha. 

Diakonia muzyczna zaprasza do wielbienia Pana śpiewem i muzyką, w wielkim powrocie kultowej serii „Kącik Muzyczny”. Trwa również konkurs na piosenkę roku 2020/2021. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.