Następne wydarzenie w:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Prosto z KAI: wzrosła liczba uczestników letnich oaz Ruchu Światło-Życie

Kategorie: Blog,Moderatorskie,Oaza,Ogólna

Wzrosła liczba młodych mieszkańców diecezji płockiej, którzy zdecydowali się w czasie wakacji wziąć udział w letnich oazach Ruchu Światło-Życie. W Hartowcu na Mazurach oraz Murzasichlu i Gliczarowie Górnym w Tatrach uczestniczy w nich 270 osób, czyli o około 100 więcej niż w roku ubiegłym.
„W tym roku odnotowaliśmy wzrost zainteresowania uczestnictwem w oazach letnich. Największy wzrost dotyczy uczestników oazy drugiego stopnia Oazy Nowego Życia, z więc młodzieży w wieku 16-19 lat. Poza tym około 60 młodych ludzi zdecydowało się uczestniczyć w Oazie Ewangelizacyjnej, adresowanej do osób, które wcześniej w oazie nie były. Prognozy są więc optymistyczne” – uważa ks. Krzysztof Ruciński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w diecezji płockiej.
Turnusy oazowe odbywają się w Hartowcu na Mazurach oraz w Murzasichlu i Gliczarowie Górnym w Tatrach. Hasłem tegorocznych oaz letnich są słowa „Narodzić się na nowo”. Dzieci i młodzież w programie dnia mają m.in. codzienną Eucharystię, Namiot Spotkania – medytację Słowa Bożego, Szkołę Modlitwy, spotkania w grupach, „wieczory pogodne” i „wieczory poważne” (w zależności od rozważanej części różańca), odpoczynek nad jeziorami i w górach oraz wyjazd do Krościenka nad Dunajcem, gdzie znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie.
Uczestnikami wszystkich oaz opiekuje się 10 księży i 35 animatorów (w tym klerycy). Wszystkie turnusy zakończą się 2 sierpnia, a dzieci i młodzież będzie miała okazję wziął udział w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii św. Bartłomieja w Płocku, z udziałem bpa Piotra Libery.

Dodaj komentarz

  1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.