Następne wydarzenie w:

 • 00 DNI
 • 00 GODZ.
 • 00 MIN.
 • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

ŚWIATŁO – ŻYCIE – NEW LIFE’M

Kategorie: Blog,Oaza,Ogólna

23 lutego, podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze, będzie miała miejsce premiera nowej płyty zespołu New Life’m. To krążek z Piosenkami Roku Ruchu Światło-Życie, który połączy pokolenia. Światło-Życie – płyta zespołu New Life’m, która łączy pokolenia / Fot. New Life’mZałożyciel Ruchu Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki ostatnie lata swojego życia spędził w polskim ośrodku „Marianum” w Carlsbergu, organizując tam Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji Światło-Życie. 24 lata po jego śmierci, w tym właśnie miejscu, podczas warsztatów muzycznych prowadzonych przez zespół New Life’m, zrodził się pomysł nagrania płyty z Piosenkami Roku Ruchu Światło-Życie. Piosenki Roku towarzyszą wspólnocie oazowej od prawie 40 lat. Są one znakiem jedności oaz podczas Dni Wspólnoty, a ich treść jest dopasowywana do hasła danego roku formacyjnego.
Ze zbioru tych utworów zespół New Life’m wybrał 12:
1. Zwiastunom z gór 2. Przyjdź Duchu Święty napełnij serca 3. Uczniowie Pana 4. Serce wielkie nam daj 5. Dziękuję Bogu dziś 6. Błogosławiony bądź Ojcze 7. Powstań i świeć 8. Nadzieja Jezus 9. Wiele jest serc 10. Jezus Chrystus jest moim zbawieniem 11. Miłość 12. Wielki jest Pan Ukażą się one na płycie „Światło-Życie”, którą można już zamawiać przez stronę internetową jej wydawcy i dystrybutora – agencji muzycznej Bonart Management.

Wielu z nas, nawet jeśli nie uczestniczyło w formacji Ruchu Światło-Życie, dobrze wie, jak wielką rolę w życiu Kościoła w Polsce odegrała i nadal odgrywa wspólnota powszechnie nazywana Oazą. Dzieło zapoczątkowane przez ks. Franciszka Blachnickiego trwa nieprzerwanie od 1954 roku i ciągle się rozwija. Niemalże od 40 lat całorocznej formacji towarzyszy piosenka roku. To właśnie ze zbioru tych utworów New Life’m wybrał 12 piosenek, które znajdą się na płycie „Światło Życie”. Wśród nich będą m.in. „Serce wielkie nam daj”, „Przyjdź, Duchu Święty”, „Nadzieja”, „Miłość”, nie zabraknie także pieśni „Zwiastunom z gór” – ulubionej piosenki Jana Pawła II, wielkiego orędownika Ruchu Światło-Życie.

Producentami muzycznymi płyty są Joachim Mencel i Marcin Pospieszalski – znani kompozytorzy, producenci, a przede wszystkim współtwórcy New Life’m. Na płycie usłyszymy zespół New Life’m w składzie: Agnieszka Musiał (śpiew), Robert Cudzich (gitara), Piotr Jankowski (perkusja), Marcin Pospieszalski (bas, skrzypce), Joachim Mencel (fortepian, Rhodes), a także gościnnie Sławomir Kosiński (gitara) oraz Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie i Chór Joyful Voice.

Płyta ma charakter wspólnotowej modlitwy śpiewem. Wszystkie piosenki wykonywane są jednym głosem, co sprawia, iż towarzyszące zespołowi chóry przez prostotę wykonania zapraszają słuchających do wspólnego śpiewu – modlitwy.

Pomysł na realizację tego niecodziennego projektu powstał we wrześniu 2011 roku podczas pierwszych warsztatów muzycznych z New Life’m, które miały miejsce w Europejskim Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Carlsbergu. To właśnie tam pierwszy raz o płycie z piosenkami roku rozmawiali ks. Henryk Bolczyk i Andrzej Dubiel – pomysłodawcy albumu „Światło Życie.”

25 Responses to "ŚWIATŁO – ŻYCIE – NEW LIFE’M"

 1. Karolina Napisał 02/22/2013 o 10:47

  Fajna sprawa… Ile taka płyta kosztuje… taka płyta może być dobrym wspomnieniem dla osób, które wyjeżdżały wcześniej na Oazy… Mogą wrócić się do lat poprzednich i przypomnieć sobie jak to było… 🙂 Aż złapałam chęci żeby sobie taką płytę kupić… 🙂

  • admin Napisał 02/22/2013 o 19:05

   34,50 zł -na stronie Wydawcy i dystrybutora: Bonart Management

 2. Karolina Napisał 02/22/2013 o 22:18

  Oki… Dziękuje bardzo… 🙂

 3. Marta Napisał 02/28/2013 o 20:29

  A może by tak, dać tą płytkę w prezencie za aktywność na stronie? Aż bym się wzięła do roboty 🙂

  • admin Napisał 02/28/2013 o 23:09

   Prawdopodobnie kolejną nagrodą za aktywność będzie najnowsza płyta New Life’m. Zachęcamy gorąco, włączajcie się, bez Was ta strona będzie sztywną tablicą. Nagroda za luty -Album Talitha Kum, zespołu Love Story wędruje do Karoliny. Karolina jest bezkonkurencyjna 🙂 |

 4. Maj Napisał 03/10/2013 o 15:40

  A ja płytę kupiłam i już wysłuchałam:) Fajna sprawa, choć tylko jeden z utworów był piosenką roku ‚za moich czasów’:)

 5. Karolina Napisał 03/10/2013 o 23:15

  He he, dzięki dzięki za kolejną nagrodę… 🙂 Ja po prostu lubię być na bieżąco… 🙂

 6. Karolina Napisał 03/12/2013 o 11:27

  No ale może w końcu nas więcej już będzie tu… Ja, Majka i Marta, jeszcze bardziej innych zachęcić to współtworzenia strony i będzie okej… 🙂

 7. Karolina Napisał 03/20/2013 o 23:48

  No dobra to jak się rzuciło informację o płycie to może więcej nas będzie… 🙂

 8. Karolina Napisał 04/16/2013 o 11:52

  Widzę płyta chyba zaczęła przyciągać pomału gdyż mamy już kolejną osobę na stronie… 🙂 Cieszymy się… 🙂

 9. Karolina Napisał 04/16/2013 o 23:44

  No też mam taką nadzieję… 🙂

 10. Karolina Napisał 04/17/2013 o 10:53

  To nie jest głupi pomysł… 🙂

Dodaj komentarz

 1. Redakcja serwisu plockaoaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.