Wydarzenie za:

 • 00 DNI
 • 00 GODZ.
 • 00 MIN.
 • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

ŚWIATŁO – ŻYCIE – NEW LIFE’M

Kategorie: Blog,Oaza,Ogólna

23 lutego, podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze, będzie miała miejsce premiera nowej płyty zespołu New Life’m. To krążek z Piosenkami Roku Ruchu Światło-Życie, który połączy pokolenia. Światło-Życie – płyta zespołu New Life’m, która łączy pokolenia / Fot. New Life’mZałożyciel Ruchu Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki ostatnie lata swojego życia spędził w polskim ośrodku „Marianum” w Carlsbergu, organizując tam Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji Światło-Życie. 24 lata po jego śmierci, w tym właśnie miejscu, podczas warsztatów muzycznych prowadzonych przez zespół New Life’m, zrodził się pomysł nagrania płyty z Piosenkami Roku Ruchu Światło-Życie. Piosenki Roku towarzyszą wspólnocie oazowej od prawie 40 lat. Są one znakiem jedności oaz podczas Dni Wspólnoty, a ich treść jest dopasowywana do hasła danego roku formacyjnego.
Ze zbioru tych utworów zespół New Life’m wybrał 12:
1. Zwiastunom z gór 2. Przyjdź Duchu Święty napełnij serca 3. Uczniowie Pana 4. Serce wielkie nam daj 5. Dziękuję Bogu dziś 6. Błogosławiony bądź Ojcze 7. Powstań i świeć 8. Nadzieja Jezus 9. Wiele jest serc 10. Jezus Chrystus jest moim zbawieniem 11. Miłość 12. Wielki jest Pan Ukażą się one na płycie „Światło-Życie”, którą można już zamawiać przez stronę internetową jej wydawcy i dystrybutora – agencji muzycznej Bonart Management.

Wielu z nas, nawet jeśli nie uczestniczyło w formacji Ruchu Światło-Życie, dobrze wie, jak wielką rolę w życiu Kościoła w Polsce odegrała i nadal odgrywa wspólnota powszechnie nazywana Oazą. Dzieło zapoczątkowane przez ks. Franciszka Blachnickiego trwa nieprzerwanie od 1954 roku i ciągle się rozwija. Niemalże od 40 lat całorocznej formacji towarzyszy piosenka roku. To właśnie ze zbioru tych utworów New Life’m wybrał 12 piosenek, które znajdą się na płycie „Światło Życie”. Wśród nich będą m.in. „Serce wielkie nam daj”, „Przyjdź, Duchu Święty”, „Nadzieja”, „Miłość”, nie zabraknie także pieśni „Zwiastunom z gór” – ulubionej piosenki Jana Pawła II, wielkiego orędownika Ruchu Światło-Życie.

Producentami muzycznymi płyty są Joachim Mencel i Marcin Pospieszalski – znani kompozytorzy, producenci, a przede wszystkim współtwórcy New Life’m. Na płycie usłyszymy zespół New Life’m w składzie: Agnieszka Musiał (śpiew), Robert Cudzich (gitara), Piotr Jankowski (perkusja), Marcin Pospieszalski (bas, skrzypce), Joachim Mencel (fortepian, Rhodes), a także gościnnie Sławomir Kosiński (gitara) oraz Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie i Chór Joyful Voice.

Płyta ma charakter wspólnotowej modlitwy śpiewem. Wszystkie piosenki wykonywane są jednym głosem, co sprawia, iż towarzyszące zespołowi chóry przez prostotę wykonania zapraszają słuchających do wspólnego śpiewu – modlitwy.

Pomysł na realizację tego niecodziennego projektu powstał we wrześniu 2011 roku podczas pierwszych warsztatów muzycznych z New Life’m, które miały miejsce w Europejskim Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Carlsbergu. To właśnie tam pierwszy raz o płycie z piosenkami roku rozmawiali ks. Henryk Bolczyk i Andrzej Dubiel – pomysłodawcy albumu „Światło Życie.”

Komentarze

comments

Dodał: ks.Krzysztof

25 Responses to "ŚWIATŁO – ŻYCIE – NEW LIFE’M"

 1. Karolina Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Karolina Napisał 17/04/2013 o 13:59

  Dobrze… Może w ten sposób więcej chętnych będzie do współtworzenia strony… 🙂

 2. Karolina Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Karolina Napisał 30/04/2013 o 09:48

  Oj chyba trzeba z nowu zachęcić na facebook-u żeby wchodzili na stronkę i ją współtworzyli bo nadal nas mało… 🙁

 3. cichopek Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  cichopek Napisał 02/05/2013 o 13:27

  Nie dane było mi jeszcze posłuchać tej płyty, ale zapowiada się bardzo obiecująco. Jest tam dużo piosenek roku, w tym jedna moja najulubieńsza 🙂 Piosenki przywołują wspomnienia tych pięknych 7 lat spędzonych „w oazie”

 4. Karolina Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Karolina Napisał 04/05/2013 o 21:54

  Tak Asiu masz rację, ta płyta to takie nasze wspomnienia z oaz… 🙂

 5. Karolina Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Karolina Napisał 12/08/2013 o 18:50

  Tak czytam i myślę,że miesiąc marzec i kwiecień już minęły i nagroda też… Na stronie głównej się pokazują dane o marcu i kwietniu… Chyba trzeba uaktualnić ogłoszenie… 🙂

  • admin Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
   admin Napisał 14/08/2013 o 15:36

   Na stronie głównej nie ma informacji ani o marcu, ani o kwietniu. Nagradzać będziemy za aktywność co trzy miesiące.

 6. Karolina Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Karolina Napisał 14/08/2013 o 16:30

  Rozumiem. Mi chodziło,że jak się wchodzi na stronę to na samej górze w nagłówku pojawia się nagroda za marzec i kwiecień… 🙂

  • admin Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
   admin Napisał 15/08/2013 o 02:07

   Przykro mi, jakoś tego nie widzę. Proszę, zrób print screen’a i prześlij na 🙂

 7. Karolina Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Karolina Napisał 16/08/2013 o 10:04

  Oki… Wyślę na e-maila księdza… 🙂

  • admin Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
   admin Napisał 16/08/2013 o 17:29

   Administrator, nie jest księdzem. Przykro mi. 😐

 8. Karolina Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Karolina Napisał 16/08/2013 o 10:15

  Zrobiłam zdjęcie tego i przesłałam na adres: 😀

  • admin Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
   admin Napisał 16/08/2013 o 17:30

   Dziękuje. Wiadomość odebrałem i sam sobie się dziwię, że też tego wcześniej nie zauważyłem 🙂

 9. Karolina Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Karolina Napisał 16/08/2013 o 23:28

  No spoko, proszę bardzo… Nie no myślałam,że to ksiądz jest adminem… 🙂

Dodaj komentarz