Dwa zdania o SA i DFA

Categories: Oaza,Ogólna

DSC_0122

W weekend po Uroczystości Bożego Ciała odbyła się Diecezjalna Szkoła Animatora oraz Dni Formacji Animatorów Ruchu Światło-Życie. Trzydniowe spotkanie trzydziestu pięciu odbyło się w płockiej Farze. Nie zabrakło czasu na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem – to nasz animatorski fundament. Poza codzienną Eucharystią towarzyszyła nam Liturgia Godzin i Apel Jasnogórski. Wypoczynkiem były przerwy pomiędzy kolejnymi konferencjami i rozmowami indywidualnymi z Księdzem Moderatorem. W konferencjach i homiliach zostały poruszone następujące tematy: dzięki adoracji nie będziemy żyli własną słabością; życie chrześcijańskie, którego nie podtrzymuje modlitwa jest zagrożone; strzec swojego sumienia przed ludźmi nieprawymi; bezkompromisowość tylko w relacji z Bogiem; uczyć się postawy synostwa od Jezusa; mieć zdrową ambicję to uczyć się pięknego chrześcijaństwa.

Udało się znaleźć również czas na dzielenie w grupach i miłe spotkanie przy grillu. Było to finałowe spotkanie Animatorów z Ks. Krzysztofem Rucińskim – Moderatorem Diecezjalnym przed letnimi rekolekcjami.

„Lubię jeździć na te wyjazdy, bo mimo niewyspania i zmęczenia, zawsze wracam w lepszym humorze. Konferencje są moją ulubioną częścią tych dni – ilekroć ich słucham, za każdym razem wyłapuję cenną i pasującą do mnie myśl, niekiedy nawet zabawną” – powiedział animator Tomasz Racki.

Przed nami letnie rekolekcje oazowe. W tym roku w dniach 25 czerwca – 5 lipca (oaza dla dzieci nad morzem) i 1 – 16 lipca (oazy dla młodzieży w Tatrach). Czekamy na zgłoszenia do 15 czerwca br. Zapisy i wszelkie szczegóły na naszej stronie, fb, u księży w parafii lub pod numerem telefonu: 501 648 484.

Podobne wpisyKomentarze

comments

Author: Tomek Racki

Dodaj komentarz