Wydarzenie za:

  • 00 DNI
  • 00 GODZ.
  • 00 MIN.
  • 00 SEK.
+

News

„W nowych kontekstach i w nowych formach wyrazu chrześcijanin jest po raz kolejny powołany do dawania odpowiedzi każdemu, kto pyta o motywy nadziei, która w nim jest (por. 1 P 3,15).” Benedykt XVI

Razem możemy więcej

Kategorie: Blog,Oaza

Ruch Światło – Życie 7 marca 2015r. organizuje Sympozjum naukowe pod hasłem „Jeden, Święty, Powszechny, Apostolski Kościół”. Jednym z prelegentów jest ks. bp Grzegorz Ryś, który wygłosi konferencję „Nie ma Kościoła, nie ma nic”. Szczerze mówiąc zafascynował mnie ten temat.

Jak wiemy Kościół przez duże „K” oznacza wspólnotę. Wspólnota to ludzie tacy jak ja i Ty, którzy aktywnie działają w kościele. Ostatnio odnoszę wrażenie, że coraz więcej ludzi zaczyna „chorować” na LENIA i NIE CHCE MI SIĘ, czy chociażby TO SIĘ NIE OPŁCA. I tutaj kochane człowieki się mylą, bo co się stanie, gdy nagle wszystkim przestanie zależeć na robieniu czegoś dla innych? Mój dzień jest dużo lepszy, gdy nie myślę tylko o sobie. Polecam wypróbować 😉

Ostatnim głośnym wydarzeniem oazowym była msza o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego w 28. rocznicę jego śmierci. Mnóstwo ludzi włożyło w te wydarzenie kawałek swojego serca oraz poświęciło swój cenny czas. Dzięki temu, że każdy dał cos od siebie, każdy coś zyskał. Ktoś spyta skąd to wiem. Odpowiedź jest prosta byłam tam. Byliśmy wspólnotą, przeżywaliśmy Eucharystię razem. Na naszych twarzach malowało się skupienie i radość. Atmosfera z tamtego dnia jest we mnie aż do dziś  Dlatego właśnie uważam, że warto pokonać lenia i żyć pełnią życia.

Jestem bardzo ciekawa co na ten temat powie bp Ryś.

Wielki Post jest czasem pokuty, ale również naprawiania siebie, pokonywania lenia itd. Uważam, że łatwiej jest nam zauważyć pewne rzeczy, gdy ktoś nas nakieruje na odpowiedni tok myślenia. Dlatego zapraszam na Sympozjum. Przyjdź posłuchać mądrych ludzi. Gwarantuję, że nie pożałujesz.

Do zobaczenia!

Olga Przybysz

Podobne wpisy

Komentarze

comments

Dodał: ks.Krzysztof

Dodaj komentarz